DVOJLÍSTEK – pohádkové soboty a neděle pro děti a rodiče 

Doporučujeme pro děti od 4 let

 

Emanuel Míšek – Josef Fojta: ANIČKA A BYLINKOVÉ KOUZLO

Pohádkový muzikál pro každého.

Původní veršovaný muzikál vtipně seznamuje s kouzelnou mocí bylinek diváky napříč generacemi a za použití písniček rozličných hudebních žánrů.

Malá Anička objeví kouzelný svět bylinek a musí se postavit svému tátovi, aby zachránila bylinkám jejich louku. Aniččin táta se totiž chystá na louce stavět obchodní centrum. Podaří se Aničce tátu přesvědčit a zachránit tak louku pro bylinky? A jakou roli v tom budou hrát kouzla a písničky?

Hrají: Klára Vojtková, Pavel Hromádka, Pavlína Hejcmanová, Jiří Hejcman, Pavel Majkus, Jiří Vrtáček, Tereza Novotná, Jitka Hlaváčková, Monika Horká, David Vacke ad.

Režie: Jakub Maceček

SLOVÁCKÉ DIVADLO UHERSKÉ HRADIŠTĚ


Pavel Neuman: POHÁDKY O MAŠINKÁCH

Nejvyšší pán železničář touží mít největší lokomotivu na světě a černokněžník Zababa mu přání splní. Pýcha však předchází pád. Lokomotiva je tak veliká, že nemůže jezdit po běžné trati a v jedné ostré zatáčce cestou do Berouna vykolejí. Nejvyšší pán železničář se díky tomu napravil, co si ale počít s velikánskou rozbitou mašinkou? Zdánlivě bezvýchodnou situaci pomůže zachránit někdo, do koho bychom to vůbec neřekli.

DIVADLO LOUTEK OSTRAVA