SKUPINA 5P

Kateřina Tučková, Michal Lang: ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

Román Kateřiny Tučkové o čarodějnicích z moravské obce Žítkové je napsaný volně podle skutečných událostí a za použití řady historických dokumentů. Historické skutečnosti se zde prolínají s fikcí a výsledkem je strhující a téměř třaskavý příběh sahající od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho dávnými a prastarými kořeny přes nacistické okultisty a kolaboranty a komunistické práskače až k současnosti. Pozoruhodný příběh žen, které díky po generace děděným znalostem a zkušenostem dokáží léčit a předpovídat budoucnost, se prolíná s neméně strhujícím osobním příběhem Dory Idesové, která se pokouší odkrýt tajemství a kořeny žítkovských bohyní a naráží na nečekané souvislosti. Obecně platný příběh o zjevné i skryté síle žen, která byla a je některým z nich tradičními společnostmi přisuzována.

Hrají: Tereza Dočkalová, Lada Jelínková, Ivana Wojtylová, Hana Seidlová, Marie Málková, František Mitáš, Jakub Albrecht, Vendula Fialová ad.

Režie: Michal Lang

DIVADLO POD PALMOVKOU PRAHA

Tereza Dočkalová – nominace v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v Anketě i-divadlo 2018.

Michal Lang (Hudba) – nominace v kategorii Jiný umělecký počin v Anketě i-divadlo 2018.


Martin McDonagh: MRZÁK INISHMAANSKÝ

Komedie o tom, co se stane, když do nejzápadnějšího zapadákova v Irsku přijedou filmaři až z Ameriky.

Hrají: Matouš Ruml,Martina Prášilová/Markéta Coufalová, Martin Hofmann, Jitka Nerudová, Adrian Jastraban, Eva Elsnerová ad.

Režie: Jakub Špalek

SPOLEK KAŠPAR PRAHA


Robert Thomas: OSM ŽEN

Detektivní hra francouzského dramatika Roberta Thomase, kterou proslavil také půvabný hudební film Francois Ozona z roku 2002. Na zasněženém sídle uprostřed pustiny, které patří oblíbenému a úspěšnému podnikateli Marcelovi, se sjíždí na Vánoce celá rodina. Je tu jeho žena Gábi, která má velmi ráda své pohodlí a luxus, starší dcera Zuzanka, studující bez dohledu rodičů v Anglii, mladší dcera Káťa, drzá a provokující puberťačka, Gábinina sestra Augusta, hysterická stará panna, jejíž nezdar v hledání partnera odnášejí všichni kolem, a Marcelova tchýně, babička, žijící pohodlně u své dcery, kterou, jak říká, zbožňuje. Do domu občas zavítá i Marcelova svůdná sestra Blanka, cynická a životem otrkaná „údajná oběť mužů“ a do kruhu nejbližších patří i stará hospodyně Chanelová, která zná nejedno tajemství tohoto domu, stejně jako mladá pohledná komorná Luiza, která si umí jít tvrdě za svým. Během jedné prazvláštní noci se osudy všech náhle protnou.

Hrají: Lenka Loubalová, Sára Venclovská, Martina Eliášová, Týna Andělová Průchová, Martina Nováková, Zora Valchařová-Poulová, Natálie Holíková, Kamila Sedlárová

Úprava, texty písní a režie: Petr Štindl

KLICPEROVO DIVADLO HRADEC KRÁLOVÉ