Vážení diváci,

máme velkou radost, že Vás můžeme přivítat v hledišti Městského divadla v Prostějově.


Podle současných pravidel (odkaz) je při návštěvě divadla nutné doložit bezinfekčnost, a to splněním jedné z níže uvedených podmínek OTN:


  1. ukončené očkování;
  2. negativní test na přítomnost viru SARS-Cov2, a to buď laboratorně provedený antigenní test ne starší než 72 hodin nebo PCR test ne starší než 7 dní (neplatí pro děti mladší 6 let) nebo negativní antigenní test nebo PCR doložený čestným prohlášením zákonného zástupce o negativním testu provedeném ve školském zařízení;
  3. laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo 180 dní.

Každou z těchto podmínek můžete doložit v papírové nebo digitální podobě, doporučujeme aplikaci Tečka.


Případně je možné na místě provést antigenní test, který je určen pro samotestování laickou osobou, s platností pro danou akci v Městském divadle:

  • Přinesete si neotevřenou samotestovací sadu a na vyhrazeném místě v přítomnosti naší pověřené osoby test provedete (je třeba počítat s časovou rezervou, na výsledek se čeká 10 – 15 minut).
  • Zakoupíte si v pokladně divadla samotestovací sadu za 100,- Kč a na vyhrazeném místě v přítomnosti naší pověřené osoby test provedete (je třeba počítat s časovou rezervou, na výsledek se čeká 10 – 15 minut).

Jak to bude vypadat po příchodu do divadla?


  • Vchod divadla bude otevřen 45 minut před začátkem představení.
  • Počítejte, že odbavení bude tentokrát trvat o něco déle, přijďte prosím s dostatečným předstihem, nechoďte na poslední chvíli. Potvrzení, prosím, mějte připraveno pro kontrolu u vstupu do divadla.
  • Po celou dobu pobytu v divadle používejte ochranu dýchacích cest – respirátor (u dětí do 6 let není požadováno), pokud byste respirátor zapomněli, můžete si ho koupit v pokladně divadla. Všichni zaměstnanci divadla s výjimkou účinkujících jsou povinni nosit respirátory.
  • Při vstupu do divadla použijte dezinfekci na ruce, která je k dispozici hned u hlavního vchodu a na dalších místech v divadle.
  • V prostorách divadla se snažte udržet rozestupy 2 metry.

DĚKUJEME VÁM ZA TRPĚLIVOST A ZA TO, ŽE SE PŘES TATO PRAVIDLA NENECHÁTE OD NÁVŠTĚVY DIVADLA ODRADIT. NESMÍRNĚ SI TOHO VÁŽÍME.

VAŠE Městské divadlo v Prostějově

Sledujte web divadla, případné změny pravidel budeme aktualizovat.

(Aktuální informace posíláme také hromadnými emaily, přihlaste se k jejich odběru.)

Laboratorně prováděné testy zdarma nabízí Nemocnice AGEL Prostějov, firma KORO MEDICS a BIOCHEMICKÁ LABORATOŘ na Trávnické ul.