Divadelní přehlídka

APLAUS 2022 – XV. ročník

  • MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

Robin Hawdon: DOKONALÁ SVATBA

Úspěšná komedie britského dramatika. Hlavní hrdina Bill se po rozlučce se svobodou probouzí v jiném apartmá a vedle jiné dívky, než je jeho nastávající. Není čas ztrácet čas, protože na dveře už klepe Billův svědek a za chvíli i sama nevěsta.

Hrají: Marek Pešl, Vendula Nováková, Kristína Jurková, Petr Vaněk, Jana Posníková, Naděžda Chroboková Tomicová/Vladimíra Včelná, Tomáš Krejčí 

Režie: Michaela Doleželová, Roman Vencl

  • ŠVANDOVO DIVADLO PRAHA

Daniel Hrbek: SMRT MU SLUŠÍ

Nová původní komedie. Nekompromisní nahlédnutí do hloubi divadelních útrob, kde se hon za úspěchem rovná boji o přežití. Bob Barel je diváky milovaný seriálový herec a kritiky nenáviděný divadelní herec. Nyní je však na dosah získání ceny Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen jediné – hlas obávaného kritika, který ve volném čase na objednávku pořádá koncerty navazující na bytové divadlo Vlasty Chramostové. Bobův věrný přítel a především jeho agent v jedné osobě Kamil je ale připraven pomoci mu kritikův hlas získat. A jejich přesvědčovací metody jsou přímo smrtící.

Hrají: Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Robert Jašków, Natálie Řehořová, Miroslav Hruška, David Punčochář ad.

Výběr hudby a režie: Daniel Hrbek

  • SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO BRATISLAVA

Peter Quilter: JE ÚŽASNÁ!

Jeden z najúspešnejších a najpopulárnejších komediálnych dramatikov súčasnej medzinárodnej scény Peter Quilter má perfektný „nos” na vypátranie kurióznych tém a bizarných životných príbehov. Taký je aj pravdivý príbeh Florence Fosterovej Jenkinsovej, najhoršej speváčky na svete, ktorý stále zabáva divákov v desiatkach vypredaných divadiel na svete. Vedela s takou chuťou zle spievať slávne operné árie, až skutočne vypredala slávnu Carnegie Hall. „Ľudia môžu povedať, že neviem spievať, ale nikto nemôže povedať, že som nespievala…” 

Hrají: Kamila Magálová, Ondrej Kovaĺ, Kamil Mikulčík, Božidara Turzonovová, Ivana Kuxová, Zuzana Dančiaková

Režie: Jakub Nvota

žádné představení v kalendáři v tomto čase