duben, 2020

2020st15duben19:00představení zrušenoDOTKNI SE VESMÍRU A POKRAČUJ (Přesunuto na 9. 11. 2020) (ZMĚNA TITULU)René Levínský19:00 Typ představení:Předplatné - sezóna 2020Předplatitelská skupina:skupina A

Informace o představení


PŘESUNUTO NA 9. 11. 2020

ZMĚNA TITULU


VŠECHNY VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI


SKUPINA A

(sezóna 2019/2020)

+DOPRODEJ


MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO

komedie o cestě z vrcholu až na samé dno a pak zas dál

Bohumil Plánovský, vedoucí skupiny Biochemie a molekulární biologie Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, dosáhl na metu nejvyšší – podařilo se mu objevit mechanismus vzniku nového druhu, a tedy podstatu evoluce. Při této příležitosti napadne jeho dávného přítele Adama Šmída, že bude genom sekvencovaný Plánovským analyzovat ze svého pohledu, z perspektivy matematického lingvisty. Budeme-li genom chápat jen jako posloupnost dvaceti písmen, které kódují jednotlivé aminokyseliny, není náhodou v genomu zašifrován nějaký vzkaz od bytosti či bytostí, které nás stvořily? Pokud jsme tedy byli stvořeni, samozřejmě. Otázky, které hra klade, jsou vlastně docela staré. Můžeme (a smíme) lidský genom modifikovat a stvořit „nového lepšího člověka“? Kdo je vyvolen, aby vyzval lidstvo na novou cestu? Hra o světě vědy i pavědy, spolku Sisyfos, o cestě z vrcholu až na samé dno a pak zas dál vznikla v tiché úctě k podivuhodné životní cestě Iljy Ripse.

Režie: Hana Burešová

Hrají: Alena Antalová, Petr Štěpán, Igor Ondříček, Katarína Mikulová/Svetlana Janotová, Viktor Skála, Ivana Vaňková, Miloslav Čížek, Rostislav Gajdoš, Aleš Slanina, Jan Mazák ad.

Cena odborné poroty na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích 2017
Petr Štěpán – Nejlepší mužský herecký výkon festivalu
Hana Burešová – Cena za nejlepší režii

135 minut

370, 390, 420 Kč

(pokladna)

(rezervace)

(online prodej)

Čas

(Středa) 19:00

Místo

divadelní sál