únor, 2021

2021čt25únor19:00představení zrušenoZAMILOVANÝ SHAKESPEARE (PŘESUNUTO NA 11. 11. 2021)Tom Stoppard – Marc Norman – Lee Hall:19:00 Typ představení:Předplatné - sezóna 2021 (leden-červen)Předplatitelská skupina:skupina A

Informace o představení


PŘESUNUTO NA 11. 11. 2021


VŠECHNY VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI


SKUPINA A

(sezóna 2021 leden–červen)

+ DOPRODEJ


VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

Fiktivní příběh vypráví o jednom z nejslavnějších dramatiků všech dob, Williamu Shakespearovi, kterému se nedaří psaní hry na objednávku.

Nečekaná láska k Lady Viole vyvolá gejzír inspirace a navzdory všem překážkám i časové tísni vzniká nesmrtelné dílo Romeo a Julie. Viola je nejen půvabná, ale i kurážná – její nadšení pro divadlo ji přiměje ucházet se o roli Romea a zkoušet ji v mužském přestrojení, a to v době, kdy všechny ženské postavy hrávali výhradně muži.

Předlohou k divadelní hře Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love) byl Oscary ověnčený film natočený podle výtečného scénáře Toma Stopparda a Marca Normana. Děj je z větší části smyšlen, přesto je založen na osudech reálných dramatiků, herců i divadelních producentů, nechybí ani královna Alžběta I.

Režie: Petr Novotný

Hrají: Josef Láska, Jana Ondrušková, Josef Pejchal, Petr Dohnal, Jindra Janoušková, Tomáš Lněnička, Jiří Kalužný, Zdeněk Rumpík, Ladislav Špiner ad.

 

340, 360, 390 Kč

160 minut

(pokladna)

(rezervace)

(online prodej)

Čas

(čtvrtek) 19:00

Místo

divadelní sál