březen, 2021

2021st03březen19:00představení zrušenoAMADEUS (Přesunuto na 5. 10. 2021)Peter Shaffer19:00 Typ představení:Předplatné - sezóna 2021 (leden-červen)Předplatitelská skupina:skupina B

Informace o představení


PŘESUNUTO NA 5. 10. 2021


VŠECHNY VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI


SKUPINA B

(sezóna 2021 leden–červen)

+ DOPRODEJ, sleva pro seniory 50%


DIVADLO ŠUMPERK

Prostřednictvím této hry můžeme nahlédnout do života jednoho z nejgeniálnějších umělců všech dob a být u toho, jak vzniká jeho dílo.

Ať už k tomu přispěl nebo nepřispěl stejnojmenný Oscarový film Miloše Formana z roku 1984, snad žádný jiný příběh posledních třiceti dekád nedosáhl u divadelního publika takové popularity jako právě Amadeus britského dramatika Sira Petera Shaffera. Jeho Amadeus je na první pohled příběhem dvou skladatelů konce 18. století. Zachycuje věčně se opakující střet talentovaných a jedinečných osobností s malostí okolí, ale snad ještě víc zajímá autora hry úděl lidské průměrnosti. Salieri je jedním z nás, jedním z většiny, která na hvězdný vrchol božského nadání a slávy nikdy nedosáhne. Salieri je sice průměrný skladatel, ale je obdařen mimořádným nadáním vnímat hudbu, poznat její kvality dříve než jeho současníci. On první si uvědomuje Mozartovu velikost a umí rozpoznat, jak vysoce mladší konkurent převyšuje jeho samotného.

Úprava a režie: Michal Zetel

Hrají: Matěj Kašík, Vít Hofmann, Ladislava Jančíková, Petr Komínek, Jan Kroneisl, Jan Hönig, Olga Kaštická, Adam Joura ad.

 

440, 460, 490 Kč

175 minut

(pokladna)

(rezervace)

(online prodej)

Čas

(Středa) 19:00

Místo

divadelní sál