říjen, 2021

2021út05říjen10:00AMADEUSPeter Shaffer10:00 Typ představení:Pro školy,SŠ a 2. st. ZŠ

Informace o představení


PRO ŠKOLY

od 16 let


DIVADLO ŠUMPERK

Prostřednictvím této hry můžeme nahlédnout do života jednoho z nejgeniálnějších umělců všech dob a být u toho, jak vzniká jeho dílo.

Ať už k tomu přispěl nebo nepřispěl stejnojmenný Oscarový film Miloše Formana z roku 1984, snad žádný jiný příběh posledních třiceti dekád nedosáhl u divadelního publika takové popularity jako právě Amadeus britského dramatika Sira Petera Shaffera. Jeho Amadeus je na první pohled příběhem dvou skladatelů konce 18. století. Zachycuje věčně se opakující střet talentovaných a jedinečných osobností s malostí okolí, ale snad ještě víc zajímá autora hry úděl lidské průměrnosti. Salieri je jedním z nás, jedním z většiny, která na hvězdný vrchol božského nadání a slávy nikdy nedosáhne. Salieri je sice průměrný skladatel, ale je obdařen mimořádným nadáním vnímat hudbu, poznat její kvality dříve než jeho současníci. On první si uvědomuje Mozartovu velikost a umí rozpoznat, jak vysoce mladší konkurent převyšuje jeho samotného.

Úprava a režie: Michal Zetel

Hrají: Matěj Kašík, Vít Hofmann, Ladislava Jančíková, Petr Komínek, Jan Kroneisl, Jan Hönig, Olga Kaštická, Adam Joura ad.


110 Kč

175 minut

(pokladna)

(rezervace)

(online prodej)

Čas

(úterý) 10:00

Místo

divadelní sál

Předplatné