říjen, 2021

202115říjen19:00SLUHA DVOU PÁNŮCarlo Goldoni19:00 Typ představení:APLAUS

Informace o představení


14. ročník divadelní přehlídky Aplaus

(pořádá TK plus)


MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

„Skoro bleší cirkus“

V Benátkách se v rodině Bisognosi schyluje k svatbě. Oboustranně výhodné zásnuby Pantalonovy dcery Clarice a syna doktora Lombardiho Silvia však svým příjezdem nečekaně překazí muž, kterému Pantalone Clarici zaslíbil dřív a který přišel vznést svůj nárok, ačkoli by měl být nade vší pochybnost mrtvý. Do toho se ve stejném hostinci ubytuje Florindo Aretusi, který onoho Turiňana zabil, a je na útěku. A oba mají jednoho sluhu, který se právě rozhodl, že sloužit dvěma pánům najednou prostě dokáže. Jestli se mu to podaří a jestli je možné dodržet jedno slovo dané dvěma mužům se přesvědčíte ve hře plné záměn a nedorozumění, vtipných situačních kotrmelců a „lazzi“.

Oblíbená a známá komedie slavného italského dramatika vychází z tradičních námětů a masek komedie dell´arte, které zároveň reformuje ve smyslu pravdivosti a nadčasovosti, takže vás možná překvapí, jak je aktuální i dnes.

Hrají: Vendula Nováková, Vojtěch Lipina/Jan Ťoupalík, Roman Vencl, Lukáš Červenka, Jaroslav Krejčí, Lenka Kočišová/Daniela Klevetová, Vladimíra Včelná ad.

Režie: Nikolaj Pavlov Penev


prodej vstupenek od 29. září 2021

300 Kč/ 150 Kč pro všechny abonenty

170 minut

(pokladna)

(rezervace)

(online prodej)

Čas

(Pátek) 19:00

Místo

divadelní sál

Předplatné