listopad, 2021

2021út09listopad17:00út17:00Cestami tvůrců moderní architektury v Olomouckém krajiVernisáž výstavy ke 150. výročí narození Jana Kotěry17:00 - 17:00 Typ představení:Mimo předplatné

Informace o představení


pro veřejnost


Vernisáž výstavy ke 150. výročí narození Jana Kotěry, architekta mezinárodního významu, vůdčí osobnosti české moderní architektury.

Jeho Národní dům v Prostějově, stejně jako Hydroelektrárna v Třeštině jeho žáka a spolupracovníka Bohuslava Fuchse, patří ke skvostům moderní architektury Olomouckého kraje. Také další tvůrci moderní architektury jako Oskar Oehler, Arnošt Wiesner, Emil Králík, Eduard Žáček nebo Lubomír Šlapeta obohatili moderní architekturu kraje svými významnými díly.

Výstava si klade za cíl upozornit na nejvýznamnější stavby, které v Olomouckém kraji vzešly z jejich ateliérů a dodnes jsou pýchou kraje.


Výstavu uspořádalo Kotěrovo centrum pro architekturu a instalovalo ji ve spolupráci s Městským divadlem v promenoáru divadelní části Národního domu.

Je nám ctí být součástí letošních akcí připomínajících 150. výročí narození Jana Kotěry a budeme upřímně potěšeni Vaší účastí.

Za Městské divadlo v Prostějově Jana Maršálková, ředitelka


Hosté vernisáže budou mít příležitost seznámit se s detaily obnovy a instalace vitráží při opravách Obnova Národního domu v roce 2019.

Čas

(úterý) 17:00 - 17:00

Místo

promenoár divadla

Předplatné