listopad, 2021

2021po22listopad19:00ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ (NÁHRADNÍ TERMÍN)Kateřina Tučková, Michal Lang19:00 Typ představení:Předplatné - sezóna 2021 (leden-červen)Předplatitelská skupina:skupina 5P

Informace o představení


(Náhradní termín za 1. 2. 2021 a 26. 4. 2021)

VŠECHNY VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI


SKUPINA 5P

(sezóna 2021 leden–červen)

+ DOPRODEJ


DIVADLO POD PALMOVKOU PRAHA

Román Kateřiny Tučkové o čarodějnicích z moravské obce Žítkové je napsaný volně podle skutečných událostí a za použití řady historických dokumentů.

Historické skutečnosti se zde prolínají s fikcí a výsledkem je strhující a téměř třaskavý příběh sahající od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho dávnými a prastarými kořeny přes nacistické okultisty a kolaboranty a komunistické práskače až k současnosti. Pozoruhodný příběh žen, které díky po generace děděným znalostem a zkušenostem dokáží léčit a předpovídat budoucnost, se prolíná s neméně strhujícím osobním příběhem Dory Idesové, která se pokouší odkrýt tajemství a kořeny žítkovských bohyní a naráží na nečekané souvislosti. Obecně platný příběh o zjevné i skryté síle žen, která byla a je některým z nich tradičními společnostmi přisuzována.

Režie: Michal Lang

Hrají: Tereza Dočkalová, Lada Jelínková, Ivana Wojtylová, Hana Seidlová, Marie Málková, František Mitáš, Jakub Albrecht, Vendula Fialová ad.

 

190 minut

(pokladna)

(rezervace)

(online prodej)

Čas

(Pondělí) 19:00

Místo

divadelní sál