únor, 2023

2023út21únor18:30út20:1010 000 km pěškypřednáší Jan Rendl18:30 - 20:10 Typ představení:pronájem

Informace o představení

pro veřejnost

150 Kč


Přednáška cestovatele, dobrodruha a spisovatele Jana Rendla o prvním českém pěším přechodu Jiří Ameriky! Jaké to je přejít trasu více jak dvojnásobně delší než slavné PCT, napříč šesti zeměmi Jižní Ameriky, s absencí jakýchkoliv značených stezek? 10 000 kilometrů v průměrné výšce kolem 4000 metrů nad mořem a 315 dní na trase Andami z Kolumbie do Chile, o tom bude během přednášky řeč.

V Kolumbii se podél cesty objevují zbraně i drogy, v Ekvádoru přichází trápení v deštných pralesech i zdravotní potíže a v Peru zase indiáni, nejvýše položené město světa či výstup na 6425 metrů vysokou sopku. Koka, chudoba na každém rohu a kult Che Guevary jsou společníky v Bolívii a závěr putování obstarají stovky kilometrů napříč argentinskými a chilskými pouštěmi. Úplnou „třešničkou na dortu“ je pak nastupující pandemie covidu, která během chvilky změní pravidla po celém světě a vyčerpanému dobrodruhovi pořádně zkomplikuje nejen poslední kilometry, ale i návrat…

Nečekejte jen idylické vyprávění, kontinenty se nepřechází vždy jen s úsměvem a Jižní Amerika umí být drsná i krásná zároveň. Jan Rendl přináší syrový a realistický pohled očima člověka, který kontinent prošel metr po metru a bude s Vámi sdílet jeho strasti i radosti.

o přednášejícím:

Jan Rendl je jednatřicetiletý cestovatel a spisovatel z Ostravy, autor tří cestopisů o pěších dobrodružstvích v Jižní Americe.

Mimo svou roční pěší pouť z Kolumbie do Chile, projel například během několika měsíců stopem Evropu od Moldavska po Portugalsko a od Estonska po Řecko. Během pandemie covidu absolvoval pěší pouť od pobřeží Karibiku do nechvalně proslulého Medellínu a v týmu se svým
bratrem dojel ve třicet let starém „vraku“ Subaru přes Írán a Pákistán do Indie a zpět. Zaměřuje se především na chudší země, země s velkými sociálními rozdíly. Ve vyspělých státech byste jej našli jen výjimečně – zpravidla při horolezeckých výstupech v Alpách, kterých podnikl několik, včetně zdolání nejvyšší evropské hory, Mont Blancu. Horolezeckých sólo výstupů však má za sebou vícero i na dalších kontinentech.


150 Kč


pokladna (kontakt)

rezervace (pravidla)

Vstupenky

Online prodej

Čas

(úterý) 18:30 - 20:10

Místo

přednáškový sál Národního domu

Předplatné

X