září, 2020

2020út29září19:00SATORI Léčivé divadloLéčivé divadlo Gabriely Filippi uvede prožitkové, transformační představení.19:00 Typ představení:pronájem

Informace o představení

Spojení hudby, slova tance, meditace ve společné řeči, která promlouvá až do ticha lidské duše, kde probouzí vibrace touhy po poznání a propojuje naše smysly.

Představení Léčivého divadla, inspirované českými mystiky Mílou a Eduardem Tomášovými a Fráňou Drtikolem. Zazní jejich prožitky satori-samádhi-setkání s Bohem.

Představení Satori sestává ze čtyř částí: Stvoření-Mládí-Zralost-Poselství

1. část Stvoření
Zrození světa, zrození člověka v meditačním, hudebním naladění ve velkolepé hudbě vesmíru.

2. část Mládí
Prožitky samádhi vyjádřené poselstvím mystičky Míly Tomášové ve verších i ve vzpomínkách malé dívky. Dospívání dívky v ženu, vyjádřené tancem, zpěvem a verši, kdy se malá dívenka potkává se svým allter egem, svou dospělou podobou-matkou.

3. část Zralost
Český mystik, fotograf a umělec Fráňa Drtikol zanechal svůj ryzí odkaz duchovního učitele ve svých zápiscích. Slavné Drtikolovo Satori „Ten, večer, když to přišlo…“ je zpracováno jazzovým pianem, autentickým uměleckým přednesem a vůní doutníků. V ateliéru umělce ožívají jeho můzy a vystupují z oživlých fotografiích v taneční expresi, kterou prožíval se svou ženou, slavnou tanečníci Ervínou.

4. část Poselství
„Není trvalého štěstí v žádném předmětu světa, v žádné druhé osobě a v žádné jiné věci, je v nás, v Bohu, v absolutním Já jsem“
Eduard Tomáš

V závěrečné části, v řízené meditaci, diváci prožijí mimořádný zážitek setkání se sebou, se svou božskou podstatou. Vyladění jedné mysli má velký vliv na vyladění všech myslí.

František Drtikol:
„Vyšší umění má smysl povznést duši a vzářit do ní duchovní hodnoty. Díla, oživená božským nábojem, v nás vyvolávají mysteriézní spojení se světem Ducha.“

Účinkuji:
Slovo a meditace: Gabriela Filippi
Hudba: Patrik Kee
Tanec a slovo: Sofie Karochová Filippi

1. část představení
15 minut přestávka – možnost nákupu CD, audio knih a meditačních CD
2. část beseda Gabriely s hostem

Host: Jarmila Podhorná – Naděje-byliny.eu

330 Kč pořádá Léčivé divadlo Gabriely Filippi

(rezervace vstupenek)

Čas

(úterý) 19:00

Místo

přednáškový sál Národního domu

Předplatné