Objednávkový list školy 2019-2020

Termíny představení pro školy 2019-2020


Mike Kenny: POZOR, DĚTI, PŘIJELA K NÁM POUŤ

Inscenace textu dnes nejúspěšnějšího britského autora her pro děti a mládež přináší na jeviště současný příběh, který pracuje s dětskou fantazií a podezřívavostí, která do reality projektuje motivy z klasické pohádky Perníková chaloupka. Příběh o škodolibé Mařence, která svého brášku Jeníčka vyděsí tak, až tomu začne sama věřit.

Hrají: Jitka Raková, Petr Čulík, Tereza Karásková, Václav Hoskovec

Režie: Jiří Ondra

DIVADLO ROZMANITOSTÍ MOST

od 10 let/45 minut/70 Kč

Cena poroty na festivalu Dítě v Dlouhé 2018

 


Josef Krofta a kolektiv: JAK SI HRAJÍ TATÍNKOVÉ

Pět tatínků v kutilské dílně, kde se jindy vrtá, šroubuje, svařuje, slepuje, nýtuje……Jednoho dne do dílny přinesou v krabici panenku. Má problém. Tatínkové nezačnou panenku šroubovat, ale začnou si s ní hrát! Postupně vytvoří pohádku….

Hrají: Václav Poul, Jan Popela, Dominik Linka, Jiří Vyšohlíd, Milan Žďárský

Režie: Josef Krofta

DIVADLO DRAK HRADEC KRÁLOVÉ

od 7 let/50 minut/70 Kč

 


 

Michal Urban, František Kratochvíl: MALÝ PRINC NA ZEMI

Autorská inscenace je volnou adaptací klasického příběhu Antoina Saint-Exupéryho. Co myslíte, že by viděl Malý princ, kdyby v současnosti přistál na naší planetě? Aktuální problematika se střídá s nevšedními zážitky, které sleduje Malý princ pouze z povzdálí, dokud není nucen zasáhnout. Prostřednictvím humorných, tajemných i dechberoucích momentů si uvědomíte, kam planeta naším vlastním chováním směřuje a co všechno se může stát…a nebo co se dá ještě zachránit?

Originální černé divadlo Metro je jediné v Praze, které poodhaluje své tajemství.

Režie: Michal Urban, František Kratochvíl

ČERNÉ DIVADLO METRO PRAHA

od 9 let/85 minut/80 Kč

 


 

Jan Werich: KRÁLOVNA KOLOBĚZKA PRVNÍ

Učesaná – neučesaná, obutá – neobutá, přijede – nepřijede…

Dnes již klasická pohádka fantastického autora a vypravěče Jana Wericha, kterou napsal na motivy příběhu Chytrá horákyně od Boženy Němcové. Většina z nás si jistě pamatuje její půvabné filmové zpracování z roku 1984 s Dagmar Patrasovou a Janem Čenským v hlavních rolích.

Hrají: V. Nováková, L. Červenka, J. Krejčí, V. Bahník, V. Hartlová

Dramatizace a režie: Jan Ťoupalík

MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

od 7 let/70 minut/70 Kč

 


 

Lyman Frank Baum – Pavel Trtílek: ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ

Když Lyman F. Baum napsal v roce 1900 knížku pro děti Čaroděj ze země Oz, stal se z ní podobný fenomén jako o století později z Harryho Pottera. Děti zbožňovaly příběhy o Dorotce a jejích společnících, o Velikém Ozovi, hodných i zlých čarodějnicích, mluvících zvířatech a mnoha neobvyklých bytostech.
Tornádo odnese Dorotku i s její chaloupkou do čarovné země Oz. Jenom Veliký Oz jí může pomoci najít cestu zpátky domů. Proto se k němu vydá do Smaragdového města. Cestou se k ní připojí i Hastroš, Plecháč a Lev, kteří chtějí od Velikého Oze splnit také svá přání. Veliký Oz je však pošle splnit nečekaně těžký úkol – porazit zlou čarodějnici ze západu. To je jeho podmínka, aby Dorotce i jejím společníkům splnil jejich přání. Jestli myslíte, že když se jim to podaří, tak už Dorotce nic nebude bránit dostat se domů, není to tak. Její dobrodružství v kouzelné zemi Oz ještě nekončí…

Hrají: Kateřina Kocichová, Jan Šťava, Jan Pavel Riedl, Dalibor Dufek, Radim Sasínek, Barbora Dobišarová, Helena Pešková, Pavel Novák, Vladimír Řezáč, Helena Pešková ad.

Režie: Michal Sopuch

DIVADLO RADOST BRNO

od 9 let/90 minut/90 Kč

 


 

Karel May: VINNETOU

V             jako Vznešený

I              jako Indián

N            jako Neporazitelný

N            jako Neohrožený

E             jako Energický

T             jako Tajemný

O            jako Old Shatterhand

U            jako Udatný

Hrají: Jaroslav Tomáš, David Smečka, Táňa Hlostová/Anna Hřebíčková, Monika Jelínková/Růžena Dvořáková, Tereza Lexová, Kateřina Veselá, Kateřina Francová ad.

Režie: Jiří Jelínek

DIVADLO POLÁRKA BRNO

od 9 let/55 minut/90 Kč


 

Šimon Olivětín: CESTA DO STŘEDU ZEMĚ (sopouchem Milešovky)

Neuvěřitelná pouť čtyř plzeňských skautů po cestách téměř zapomenutých. Na motivy Julesa Verna, Karla Zemana, Tomáše Procházky a Roberta Smolíka.

Hrají: Bob Holý, Martina J. Hartmanová, Radka Mašková, Josef Jelínek, Petr Vydarený

Režie: Tomáš Procházka

DIVADLO ALFA PLZEŇ

od 9 let/45 minut/80 Kč

 


 

LiStOVáNí.cz: DOBRODRUŽSTVÍ STRÝČKA LUDVÍKA (Jannec Levi)

Strýček Ludvík není jen tak obyčejný strýček, je to strýček pohádkový. A ani jeho příběhy nejsou obyčejné….Strýček Ludvík se setkal s kouzelníky, na chvíli se stal šaškem v Opačném království, kde lidé chodí po rukou, a od jisté smrti ho zachránily jeho čtyři vlasy! To ale není všechno! Tak pojďte společně se strýčkem Ludvíkem šplhat do oblak, kamarádit se s obry, bojovat se strašidly, a možná se i dozvíte pár důležitých věcí o životě.

Účinkují: Lukáš Hejlík, Alan Novotný

LiStOVáNí.cz – scénické čtení

od 7 let/45 minut/50 Kč

 


 

LiStOVáNí.cz: GORILA A JÁ (Frida Nillson)

Ředitelka dětského domova nemá ráda osmiletou Jonnu, a tak ji ochotně předá k adopci děsivé Gorile, která jednoho dne přijede v otlučeném Volvu. Gorila žije na skládce a živí se prodejem šrotu. Jonna se nejprve Gorily bojí, myslí si, že ji chce sníst, ale postupně se s ní spřátelí. Ukáže se, že Gorila – mimochodem horlivá čtenářka, jejíž nejoblíbenější knihou je Oliver Twist – sice žije v nepředstavitelném nepořádku, ale dokáže Jonně poskytnout lásku a pocit bezpečí, které jí v dětském domově chyběly. Pořídí jí kolo, nakoupí jí oblečení a Jonna pochopí, že v životě tolik nezáleží na tom, zda má čisté ruce a upravené vlasy, pokud najde někoho, komu na ní skutečně záleží, kdo se dokáže vcítit do jejích potřeb. Nad nově vzniklou idylou se však začnou stahovat mračna…

Účinkují: Gustav Hašek, Pavla Drtinová a Věra Hollá

LiStOVáNí.cz – scénické čtení

od 8 let/50 minut/50 Kč