3. – 5. ročník ZŠ

Vít Peřina: KOMÁŘI SE ŽENILI

aneb Ze života obtížného hmyzu. Zavřete oči… slyšíte, jak bzučí?

V divadelních představeních pro děti se to obvykle doslova hemží zvířecími postavami. Tentokrát divadelní prostor obsadila zvířátka, která jsou možná méně vidět, ale o to častěji se s nimi v životě potkáváme: komáři. A aby toho nebylo málo, objeví se na scéně i další zástupci hmyzu, jemuž lidstvo tak nepěkně říká „obtížný“: blechy, ovádi, klíšťata. Neboť i tito tvorové mají právo na svou pohádku pro děti. 

Hrají: D. Čičmanová, M. Homolová, B. Kubátová, M. Sýkorová, T. Bělohlávek, F. Homola, J. Hrůza, P. Jelínek, D. Kranich, A. Kubišta, M. Sýkora

Režie: Tomáš Dvořák

NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

od 7 let

55 minut

70 Kč

 


Karel Čapek – Karel František Tománek – Marek Zákostelecký: DÁŠEŇKA

Pohádkové divadlo pro milovní(č)ky psů.

Hravá inscenace vznikla z lásky ke knížce Dášeňka od Karla Čapka. Osobitá adaptace Karla Tománka a Marka Zákosteleckého nahradila psí mámu, foxteriérku Iris, hned trojicí maminek. Totiž… Ony to nejsou úplně psí maminky. Oni to jsou spíš tři pánové. Tři kamarádi, vášniví hráči kuželek, kteří se zrovna chystají na turnaj, když tu najednou, kde se vzala, tu se vzala, za dveřmi se objevila krabice. V té krabici takové malé, bílé nic. A tak naše tři přátele čeká místo turnaje v kuželkách mnohem náročnější úkol: vychovat ze štěňátka šikovnou a slušnou psí slečnu.

Hrají: L. Červenka, A. Petrič, M. Legerski, L. Pokorná Macharáčková, E. Štěpandová, V. Kravková, O. Beseda a Foxtr otterier Band

Režie: Marek Zákostelecký

DL OSTRAVA

od 7 let

65 minut

70 Kč

 


 

Vlastimil Peška: KRKONOŠSKÉ POHÁDKY

Hamižný a lakotný Trautenberk, Anče, Kuba a Hajnej, kteří mu slouží, a vládce hor Krakonoš jsou hlavními postavami nejoblíbenějších Večerníčků. Jejich nové příhody s kouzelnou píšťalou, s lovem na Krakonošova jelena a s čarovnými dudami uvidíte tentokrát v jevištním zpracování. Jak už víme, Trautenberk chce vždycky všechno využít ve svůj prospěch, zneužívá dobroty Anče, Kuby i Hajného – ale na Krakonoše je krátký, takže je za své podvody nakonec spravedlivě potrestán. Součástí pohádky jsou samozřejmě nejrůznější zvířátka, kterých je v Krakonošově království plno.

Hrají: J. Háder, V. Čapek, R. Sasínek, B. Dobišarová/H. Dvořáková, D. Dufek, P. J. Riedl ad.

Režie: Vlastimil Peška

DIVADLO RADOST BRNO

od 7 let

80 minut

70 Kč

 


 

Jaroslav Foglar – Tereza Volánková – Marie Nováková: ZÁHADA HLAVOLAMU

Proč utíkáte? Vždyť jsem nepískal.

Pojďme spolu opustit nudu a nechat se unést vášní pro dobrodružství s Rychlými šípy, kteří se vydali do temných uliček Stínadel. Čtvrti ponuré, kde vládne Bratrstvo kočičí pracky a Velkých Vontů. Právě se schyluje k volbě Velkého Vonta, který bude střežit tajemství ježka v kleci. Jak se do toho všeho zaplete parta Rychlých šípů a co všechno odhalí z deníku Jana Tleskače, se diváci dovědí v představení s podmanivou atmosférou.

Hrají: E. Burešová, V. Lapková, S. Märcová, W. Ritterová, K. Sitková, M. Švestková, F. Čachotský, J. Hajdyla, J. Hubert, J. Šponar, J. Vejražka

Režie: Tereza Volánková

DIVADLO LAMPION KLADNO

od 8 let

80 minut

70 Kč

 


 

Petr Vodička: BABU A PAPOUŠEK

Detektivka v rytmu hip-hop.

Zábavná detektivka v pohádkovém duchu a navíc v rytmu hip-hopu pojednává o holčičce, která pátrá po svém ukradeném papouškovi. Přemoci toho nejpadouchovatějšího padoucha, jakého si jenom dovedete představit, pomáhá maličké Babu neobvyklá trojice pohádkových hrdinů ve svérázné velkoměstské variaci: vnímavý veršující raper, šikovný tulák bez domova a potřeštěný jogger neboli vytrvalý běžec. 

Hrají: M. Bělohlávková, M. Homolová, V. Košvancová, M. Sýkorová, T. Bělohlávek, T. Holý, F. Homola, A. Kubiška, M. Sýkora

Režie: Petr Vodička

Cena za scénář (Petr Vodička) a Cena za scénografii (Robert Smolík) na festivalu SKUPOVA PLZEŇ 2012

NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

od 8 let

60 minut

70 Kč

 


 

Marta Ljubková podle Rudyarda Kiplinga: MAUGLÍ

Malý chlapec a kolem něj džungle plná nástrah a nebezpečí. Podaří se Mauglímu najít kamarády? Dokáže se něco naučit od zvířat? Příběh o odvaze, přátelství a přírodě, které se není třeba bát, když budeme správně naslouchat.

Hraje: Jana Vyšohlídová

Režie: Jiří Vyšohlíd

DIVADLO U STARÉ HEREČKY HRADEC KRÁLOVÉ

od 6 let

40 minut

70 Kč

komorní představení – na jevišti za oponou

 


LiStOVáNí.cz: ELIÁŠ A BABIČKA Z VAJÍČKA (Iva Procházková)

Šestiletý Eliáš má úžasné, ale neustále zaneprázdněné rodiče, a naopak nemá žádnou babičku ani dědečka, i když od kamarádů ví, že s prarodiči se dá užít spousta legrace. A tak tráví celé dny doma sám a je mu smutno. Když už si začíná zoufat, stane se něco podivného. Při hledání zakutáleného míče najde Eliáš v parku zvláštní, žluté vajíčko. Vezme je domů a čeká, že se z něj vylíhne ptáče. Ale místo ptáčka se z vajíčka vyklube malinkatá babička s křídly. Je nešikovná, nemá o ničem ponětí a Eliáš ji musí všechno učit: chodit, mluvit, číst a nakonec i létat. Malá legrační babička dá Eliášovi to, co tolik potřeboval – vřelý vztah někoho blízkého, a dokonce v závěru knihy přiměje Eliášovy zaneprázdněné rodiče, aby si na něj našli víc času. Je prostě kouzelná.

Účinkují: A. Novotný/G. Hašek/L. Hejlík, M. Lánská/P. Drtinová/P. Bučková

45 minut

od 7 let

60 Kč

 


 

♫ JUMPING DRUMS

Základním konceptem výchovných koncertů bubenického seskupení Jumping Drums je neformálním, zábavným způsobem uvést žáky do kouzelného světa rytmů a bubnů. Jumping Drums se vyhýbají akademičnosti a složitosti výkladu. Chtějí děti přivést k hudbě, ne je vystrašit. Koncerty jsou koncipovány jako interaktivní.

JUMPING DRUMS IVO BATOUŠKA

od 9 let

50 minut

60 Kč

 


 

UZÁVĚRKA PŘEDPLATNÉHO PRO ŠKOLY 14. ZÁŘÍ 2017