Astrid Lindgrenová – Pavel Trtílek: PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

Napínavé příběhy s Pipi Dlouhou punčochou, plné neobvyklých dobrodružství a radosti ze života, nás zavedou do světa neomezené dětské fantazie a hravosti. Pipi se spolu s Tomym a Anikou podívá do školy, na jarmark, na tichomořský ostrov, naučí děti smažit ňamňamce a zpívat píseň o strašlivých pirátech, poradí si s policajty i tuláky, zkrotí tygra a nakonec všechny zachrání před skutečnými piráty.

Hrají: B. Dobišarová, L. Jančíková j.h./M. Rotterová j.h., J. Šťava, S. Havelková, D. Dufek ad.

Režie: Michal Sopuch

DIVADLO RADOST BRNO

od 6 let

100 minut

80 Kč

 


Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček: BÍLÝ TESÁK

Inscenace na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona. Příběh psa, jemuž koluje v žilách vlčí krev…

Hrají:  D. Linka, L. Smadiš, M. Hajn, M. Žďárský, J. Vyšohlíd, J. Popela

Režie: Jakub Vašíček

DIVADLO DRAK HRADEC KRÁLOVÉ

od 9 let

60 minut

70 Kč

 


 

Ulrich Hub: TUČŇÁCI NA ARŠE

Příběh o třech srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici je plný humoru i laskavého poučení. Lidé i zvířata dost zlobili, pořád samé hádky a nevděk. A tak se Pánbůh naštval a seslal na ně potopu. Noe se to rozhodl zachránit a přizval na svou archu všechna zvířata, od každého druhu po dvou kusech. A pozval i tučňáky. S těmi to však nikdy není lehké, ti zlobit jen tak nepřestanou, ale zato budou vždycky příkladnými kamarády.

Hrají: J. Drgová, J. Koller, Z. Lambor, P. Příkazký, K. Matuška/O. Bělka ad.

Režie: Tereza Říhová

MĚSTSKÉ DIVADLO ZLÍN

od 7 let

80 minut

70 Kč

 


 

Jan Drda – Zdeněk Barták – Petr Markov: HRÁTKY S ČERTEM

Muzikálová podoba pohádkové hry Jana Drdy v nastudování divadla, které je muzikálovou tvorbou pro děti proslulé v celé republice. Hrátkám nechybí humor, poezie a určitě v nich – jak už to v pohádkách bývá – zvítězí dobro nad zlem.

Účinkují: Z. Hrabal, M. Čížek, V. Kryške, Z. Klusák, P. Sklářová ad.

Režie: Karol Suszka

TĚŠÍNSKÉ DIVADLO ČESKÝ TĚŠÍN

od 7 let

105 minut

90 Kč

 


 

Eduard Bass: KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA

Adaptace legendárního českého humoristického románu o chudém chalupníkovi, který ze svých synů vytvořil nejslavnější fotbalovou jedenáctku všech dob. Bláznivá dobrodružství venkovského týmu FC Klapzubova jedenáctka, který díky svým sportovním úspěchům objede celý svět. Jeho fantastická cesta vede z improvizovaného hrbolatého hřiště na louce za chalupou přes vítězství v české fotbalové lize až do finále v Lize mistrů.

Hrají: M. Zahradníček j.h., M. Šenkyřík, J. Kroneisl, K. Hýsková, L. Šmejkalová ad.

Režie: Vladislav Kracík

DIVADLO ŠUMPERK

od 11 let

120 minut

70 Kč

 


 

LiStOVáNí.cz: ŠMODRCHA (Archie Kimpton)

Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého mluvícího kocoura, jeho život se rázem úplně změní! Je šťastný, že v podivném tvorovi konečně našel svého vlastního zvířecího kamaráda, a chce si ho nechat, jenže jeho čistotou posedlá máma, otravná sestra a bláznivý starý plukovník se zálibou ve vycpávání neobvyklých živočichů mají na věc docela jiný názor… Dokáže Honzík svého chlupatého parťáka ochránit, nebo Šmodrchu čeká osud mnohem horší než jen pouhý nedostatek sušenek?

Účinkují: L. Hejlík, V. Hollá

LiStOVáNí.cz – scénické čtení

od 7 let

40 minut

50 Kč


 

♫ JUMPING DRUMS

Výchovně vzdělávací interaktivní koncert bubenického uskupení v rámci projektu „Hudba jako cesta k dětské duši“. Koncerty seznamují děti zábavnou formou s historií bicích nástrojů, jejich využitím v hudbě klasické i moderní – to vše je doplněno humorně laděným vyprávěním lídra Ivo Batouška a originální hudbou souboru Jumping Drums.

od 9 let

50 minut

60 Kč

 


 

UZÁVĚRKA PŘEDPLATNÉHO PRO ŠKOLY 13. ZÁŘÍ 2018