MŠ a 1. a 2. ročník ZŠ

Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček: A DO TŘETICE VŠEHO…

O třech přadlenách, Otesánek, Obušku, hýbej se! – Tři pohádky, jak je vypráví starý orchestrion. Z inscenace A do třetice všeho… se děti dovědí, že bez práce nejsou svatební koláče, že kdo přespříliš rozmazluje svoje děti, ten riskuje, že jimi bude sněden, a že krást se opravdu, ale opravdu nevyplácí. Moudrost a půvab klasických pohádek se tu navíc snoubí s magií divadla, romantikou starých hracích skříní a nenahraditelnou energií živé hudby.

Hrají: B. Humel, F. Huml, P. Cicáková, P. Černík

Režie: Jakub Vašíček

DIVADLO DRAK HRADEC KRÁLOVÉ

od 3 let

50 minut

60 Kč

 


 

Iva Peřinová: KOLÍBÁ SE VELRYBA

Všechno začíná tím, že si dva klauni vyrobí papírovou čepici, která by vlastně docela dobře mohla být i lodí, ale ouha – i pirátskou lodí, na níž plují piráti Žvanda a Planda. Ti nakonec skončí ve velrybím břiše. Ale naštěstí velrybu míjí i hvězdička spadlá z nebe, jež – jak známo – umí plnit přání. A právě z jejího zcela nenápadného podnětu se dva oškliví piráti jaksi mimochodem napraví a jaksi mimoděk si v nehostinných velrybích útrobách zbudují vlastními silami útulný pokojíček. 

Hrají: J. Jelínek, P. Vydarený, R. Mašková

Režie: Tomáš Dvořák

DIVADLO ALFA PLZEŇ

od 4 let

55 minut

70 Kč

 


 

Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček podle Františka Nepila: MAKOVÝ MUŽÍČEK

Byla jednou jedna babička, a ta byla tak chudá, že neměla nic než malou chaloupku a v ní dědečka. A byl také dědeček, který zase neměl nic než chaloupku a babičku. Přestože toho měli tak málo, žili si docela spokojeně. Až jednou si takhle domů donesli makové zrníčko…

Příběh se odehrává na nočním stolku v pokojíčku malé holčičky, která podobně jako spoustu jiných dětí nemůže večer usnout. Naštěstí je tu pro podobné případy Útvar rychlého uspávání, který se spouští z lustrů či vylézá ze šuplíků, aby zastoupil únavou přemožené rodiče. A selže-li i on, pak musí na makovici přiletět odborník z největších, Makový mužíček. Ten s sebou přináší modrý soumrak, klidný spánek a konejšivé sny.

Hrají: P. Cicáková, B. Humel, M. Hajn, D. Linka, M. Žďárský

Režie: Jakub Vašíček

DIVADLO DRAK HRADEC KRÁLOVÉ

od 3 let

45 minut

60 Kč

 


 

Dana Bartůňková podle Boženy Němcové: ČERTŮV ŠVAGR

Dětský muzikál na motivy B. Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.

Hrají: J. Jurištová, D. Bartůňková, A. Krejčíková, L. Jeník, R. Snítil, D. Koťan, R. Pražák

Režie: Dana Pražáková

DIVADELNÍ SPOLEČNOST JULIE JURIŠTOVÉ

od 5 let

65 minut

60 Kč

 


 

Vít Peřina a kolektiv: O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE

Jednoduchý příběh je inspirovaný motivy z obrázkové knížky německého autora Freda Rodriana a vypráví o oblačném beránkovi, který spadl z nebe. Na zemi se ho ujme malá holčička a chce mu pomoci dostat se zpátky na oblohu. A jelikož na nedaleké louce stojí i malá pouť, je nasnadě, že pokusy o beránkův „transport“ zpět na modré nebe budou mít takřka cirkusový charakter! Silák artista, balónky plněné héliem, či dokonce výstřel cirkusovým dělem? Který způsob bude ten pravý, aby beránka v pořádku vrátil k jeho kamarádům na oblohu? 

Hrají: D. Čičmanová, B. Kubátová, F. Homola, A. Kubišta

Režie: Michaela Homolová

Cena Vojty Šálka na festivalu Dítě v Dlouhé 2014.

Cena divadelní kritiky za rok 2014 – 3. místo v kategorii Inscenace roku.
Nominace na Cenu Divadelních novin v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo (sezóna 2013 – 2014) – Michaela Homolová (režie) a Vít Peřina (autorství)

NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

od 3 let

45 minut

80 Kč

komorní představení – na jevišti za oponou

 


 

♫VÁNOČNÍ SHOW 2017 – NAPOSLEDY!

Výpravný pořad pro děti Vánoční show bude mít po šestadvaceti letech v Prostějově svoji derniéru. Jako vždy dojde na věčný souboj kluci versus holky. Moderátoři Jan Čenský a Petr Salava se stanou průvodci pořadem, který nabídne nejlepší soutěže z historie Vánočních show. Tedy pořadu, který byl poprvé uveden v roce 1991. Pořad doplní videoprojekce a řada rekvizit. Písničky nabídne zpěvačka Olga Lounová a speciálním hostem bude Michal Nesvadba nebo iluzionista Richard Nedvěd.

AGENTURA AMFORA PRAHA

od 4 let

85 minut

120 Kč

 


 

♫ MÁME RÁDI PÍSNIČKY

Někomu se líbí melodie, jinému rytmus, dalšímu zase text nebo hudební doprovod atd. Ano, to jsou věci, které dělají písničku písničkou, a které se nám na písničkách líbí. Děti se například dozví, co jsou to písničky umělé a co lidové, kdo je to hudební skladatel, kdo je to textař a řadu dalších zajímavostí.

MARBO – BODHAN VRTAL

od 5 let

50 minut

50 Kč

 


 

UZÁVĚRKA PŘEDPLATNÉHO PRO ŠKOLY 14. ZÁŘÍ 2017