MŠ a 1. a 2. ročník ZŠ

Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček: A DO TŘETICE VŠEHO…

O třech přadlenách, Otesánek, Obušku, hýbej se! – tři pohádky, jak je vypráví starý orchestrion.

Z inscenace A do třetice všeho… se děti dovědí, že bez práce nejsou svatební koláče, že kdo přespříliš rozmazluje svoje děti, ten riskuje, že jimi bude sněden, a že krást se opravdu, ale opravdu nevyplácí. Moudrost a půvab klasických pohádek se tu navíc snoubí s magií divadla, romantikou starých hracích skříní a nenahraditelnou energií živé hudby.

Hrají: B. Humel, F. Huml, P. Cicáková, P. Černík

Režie: Jakub Vašíček

Divadlo Drak Hradec Králové

od 3 let

50 minut

60 Kč

 


 

Dagmar Spanlangová – Pavel Sýkora – Pavel Vašíček: POHÁDKY OVČÍ BABIČKY

Pět příběhů o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady.

Asi jen málokdo se nesetkal s Pohádkami ovčí babičky. Jejich původnímu televiznímu černobílému zpracování je právě padesát let. Vůbec první večerníčkovský televizní seriál proslavila okouzlující vypravěčka Jiřina Bohdalová. Divadlo Alfa vybralo pět dojemných, ale i napínavých příběhů beránka a jeho ovečky, na něž si trvale brousí zuby trojice vlků.

Ovčí babička převypráví dětem pohádky: O chytrém beránkovi, O tom, proč se usmívá měsíček, Jak vlci vykopali sami sobě jámu, Beránek a falešní beránci a O tom velkém vlčím vystřelení.

Hrají: M. Hajn/P. Vydareny, B. Holý, M. Bartůšek, M. Mrázková, R. Mašková, M. Hartmannová

Režie: Tomáš Dvořák

Divadlo Alfa Plzeň

od 4 let

50 minut

70 Kč

Inscenace získala Cenu diváků na přehlídce Dítě v Dlouhé 2015

 


 

Václav Čtvrtek – Petr Slunečko: KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA

Čtyři pohádky z mechu a kapradí.

Skřítci Křemílek a Vochomůrka opraví zlobivé kukačky, pomohou čmelákovi Žumbardovi naladit sluníčkovou basu, Svatojánkovi najdou ztracené světýlko, svedou boj o vodní pramen se zlým rakem a setkají se s Ledovou panenkou. Pařezová chaloupka v mechu a kapradí je zkrátka plná dobrodružství.

Režie: Petr Mikeska

DIVADLO ANFAS PRAHA

od 3 let

60 minut

60 Kč


 

Tomáš Jarkovský: OŠKLIVÉ KÁČÁTKO

Inscenace na motivy klasického příběhu o malém ptáčeti, které se musí od narození vypořádávat s tím, že vypadá jinak než ostatní. Čtveřici vajec každou chvílí začnou praskat skořápky. Jedno z nich je ale zvláštní. Odchylka? Chyba? Omyl? Je jinakost prokletí, nebo dar? Nebo obojí? Nebohé ptáče je proto terčem posměšků a opovržení. Podaří se mu překonat všechna příkoří? Najde své místo ve světě? Pokud ano, snad přijde zasloužená odměna.

Hraje: J. Vyšohlídová

Režie: Jiří Vyšohlíd (herec a režisér Divadla Drak Hradec Králové)

DIVADLO U STARÉ HEREČKY HRADEC KRÁLOVÉ

od 3 let

40 minut

60 Kč

komorní představení – na jevišti za oponou

 


 

Dana Bartůňková na motivy pohádky bratří Grimmů: O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE

Muzikálová pohádka.

V jedné zemi za devatero horami a devatero řekami se v království krále Ctirada narodí princezna Růženka. Přizvané sudičky dají Růžence do vínku moudrost, krásu a štěstí. Ale sudička, která nebyla pozvána, vyřkne nad Růženkou zlou kletbu. Podaří se princi Janovi a jeho sluhovi Jakubovi zrušit neblahou věštbu a princeznu Růženku od kletby osvobodit? Vždyť přece láska ta všechno překoná, láska je silnější než zlo.

Režie: Dana Bartůňková

DIVADELNÍ SPOLEČNOST JULIE JURIŠTOVÉ

od 4 let

65 minut

60 Kč

 


 

♫ PÍSNIČKY A JEJICH ÚKOLY

Jaké jsou úkoly a povinnosti písniček? Například ukolébavka má za úkol uspat děťátko, svatební pochod zase musí navodit slavnostní atmosféru a rokenrol nás pro změnu vyzývá k tanci. Samozřejmě, že úkolů písniček je ještě mnohem víc, a právě o nich si bude skupina MARBO s dětmi v novém hudebním pořadu povídat. Děti však nebudou pouhými pasivními posluchači, ale aktivními účastníky koncertu.

MARBO – BOHDAN VRTAL

od 5 let

60 minut

50 Kč

 


 

♫ JAROSLAV UHLÍŘ

Veselý komponovaný pořad pro malé i velké uši, ve kterém si děti i dospělí zazpívají se samotným autorem za jeho klavírního doprovodu známé písně s texty Zdeňka Svěráka Není nutno, Každý den, Krávy, krávy a mnoho dalších.

AURA PONT PRAHA

pro všechny

55 minut

60 Kč