Objednávkový list školy 2019-2020

Termíny představení pro školy 2019-2020


Markéta Sýkorová podle Boženy Němcové: BAJAJA

Divadelní zpracování klasické pohádky. Byl jednou jeden princ, který vyrazil do světa. V cizím království žijí tři sličné princezny a na každou z nich si brousí zuby strašlivý drak. A náš princ, na radu svého moudrého koně, vstupuje na onom hradě do služby coby zahradník. Navíc předstírá, že neumí vyslovit nic než pár nesrozumitelných zvuků. Zvuků, které mu obstaraly jeho nové jméno: BA-JA-JA…

Hrají: Miroslava Bělohlávková, Diana Čičmanová, Michaela Palaščáková, Dan Kranich, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Antonín Týmal

Režie: Markéta Sýkorová

NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

od 4 let/60 minut/70 Kč

 


 

Vít Peřina a kolektiv: ŠŠŠŠ. ŠŠŠŠ. HŮŮŮ. HAF!

O pejscích a vlacích

Příběh pejska, který se pro nalezení své psí kamarádky rozhodne překonat strach z neznáma a vrhne se po hlavě vstříc velkému vlakovému dobrodružství. Cestou za svou láskou navíc získá spoustu nových psích kamarádů, kteří mu při jeho pátrání pomáhají…

Hrají: Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Antonín Týmal

Režie: Michaela Homolová

NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

od 3 do 6 let/40 minut/80 Kč/ komorní představení – jeviště za oponou

 


 

Matěj Mužík: TEREZKA A KOUZELNÉ AUTÍČKO

Malé Terezce se stane hrozná věc! Ztratí se na školkovém výletě. A co hůř, ztratí se se svojí největší nekamarádkou Emou. Ale co teď? Jak se dostanou včas do školky, když už je autobus pryč?

Hrají: Jana Posníková/Tereza Toth Čápová, Barbora Šebestíková, Dominika Hrazdílková

Režie: Matěj Mužík

DIVADLO TRAMTARIE OLOMOUC

od 4 let/45 minut/60 Kč

 


 

Na motivy Karla Jaromíra Erbena: OBUŠKU Z PYTLE VEN

Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Buďme proto rozvážní a opatrní. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát ji však stihne zasloužený výprask. Teprve když je po starostech, mohou si všichni oddechnout.

Hrají: Jiří Krejčí/Radovan Snítil, Julie Jurištová, Hana Tunová, Milan Duchek, Jiří Hána/Daniel Koťan/Kryštof Maliňák

Režie: Dana Pražáková

DIVADELNÍ SPOLEČNOST JULIE JURIŠTOVÉ PRAHA

od 4 let/65 minut/60 Kč

 


 

Marta Ljubková, Jiří Vyšohlíd: PROSTĚ ŽÁBA

Vzrušující pouť plná proměn, nástrah a humoru.

Jeden nikdy neví, co ho čeká na cestě životem… Vypadá to jako série docela vtipných situací, ale když je člověk jednou žába, nemůže si být nikdy jistý, kdo po něm zase půjde.

V přírodě na něj číhá příšera s ostrým červeným zobákem, ve městě zase dusající holiny a továrna na zpracování žabích stehýnek. V kůži takové žáby by prostě člověk nikdy nechtěl být. Dokud si ovšem neuvědomí, že jednoho dne může někdo přijít a políbit ho…

Čím vším může projít chudák žába, než konečně dojde ke štěstí? Bez zbytečných slov, za radostného kvákání – situační komedie z českých vodstev, hájů i měst.

Hraje: Jana Vyšohlídová

Režie: Jiří Vyšohlíd

DIVADLO U STARÉ HEREČKY HRADEC KRÁLOVÉ

od 3 do 6 let/40 minut/70 Kč/komorní představení – jeviště za oponou

 


Václav Čtvrtek: POHÁDKY Z PAŘEZOVÉ CHALOUPKY KŘEMÍLKA A VOCHOMŮRKY

Na pasece stojí pařezová chaloupka. A kdo v ní bydlí? Dva roztomilí mužíčkové. Jeden spíše hubeňour, druhý spíše tlouštík. Křemílek a Vochomůrka. Radostně spolu hospodaří. Společně prožívají spoustu veselých příhod. A…slyšíte? Z chaloupky se ozývá: „Vochomůrko, vstávej!“

Veselá pohádka, plná hravosti, humoru a písniček.

Režie: Hana Mrázková

DIVADLO SCÉNA ZLÍN

od 4 let/60 minut/60 Kč

 


 

♫ MAGDA MALÁ: TAJEMSTVÍ DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Interaktivní projekt Magdy Malé v sobě zahrnuje komponovaný hudební celek, postavený na písních skladatele Karla Vágnera s vtipnými a oblíbenými texty básníka a spisovatele Jiřího Žáčka. Magda Malá vezme děti na prohlídku svého pokojíčku, ale protože si v něm občas zapomene uklidit, mohou ji potkat různá dobrodružství.

od 5 let/40 minut/50 Kč

 


 

♫HUDEBNÍ DÝCHÁNEK aneb MORAVIA QUINTET S KLAUNEM HUBERTEM

Může se stát klaun Hubert hudebníkem? Umí správně dýchat, foukat, hrát na dechové nástroje?

Pidikoncert plný humoru a pohádkových písniček, při kterém se děti dozví, jak vypadá flétna, hoboj, fagot, lesní roh a klarinet.

Mimořádný projekt určený prostějovským dětem. Klaun Hubert a pětice profesionálních hudebníků z Moravské filharmonie Olomouc – Moravia Quintet.

od 4 do 7 let/45 minut/50 Kč

 


 

LiStOVáNí.cz: KVAK A ŽBLUŇK JSOU KAMARÁDI (Arnold Lobel)

Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk jsou velcí kamarádi a jeden bez druhého neudělá krok. I jejich přátelství však někdy zastíní mráček. To když je Kvak až příliš podnikavý a vymýšlí si výlety, které pohodlného Žbluňka stojí velké přemáhání. Přesto se na sebe dlouho nezlobí a hned se pouštějí do dalších společných dobrodružství.

Účinkují: Lukáš Hejlík, Alan Novotný

LiStOVáNí. cz – scénické čtení

od 4 let/40 minut/50 Kč