Střední školy a vyšší ročníky ZŠ

Pavel Trtílek: LIKE SHAKESPEARE

„Jsme z téže látky, z jaké se tkají sny, a chvilka žití je ostrov v moři spánku.“ W. S.

Představení poutavým a atraktivním způsobem přibližuje hlavně mladé generaci tohoto velikána světového divadla, poukazuje na to, že není třeba se obávat tzv. velké klasiky, a divadelními prostředky demonstruje nesmírnou nadčasovost a aktuálnost díla Williama Shakespeara. V představení se diváci ponoří do doby alžbětinského divadla renesanční Anglie. Středobodem celé hry je jeden z nejvýznamnějších dramatiků světového divadla William Shakespeare. Prostřednictvím vyprávění samotného Shakespeara se dozví mnohé o jeho soukromém životě, o pozadí vzniku jeho nejslavnějších divadelních her, ale i o životě v době renesanční Anglie.

Hrají: P. Bláha/ T. Milostný, P. Halberstadt/I. Urbánek, J. Šafránek/V. Blahuta, O. Dvořák, ad.

Překlad: Jiří Josek

Režie: Petr Halberstadt

STAGEARTCZ & DIVADLO BOLKA POLÍVKY BRNO
Představení Like Shakespeare vzniklo pod záštitou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a za finanční podpory Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

od 16 let

90 minut

100 Kč

 


 

3 ČESKÉ KVARTETY

Komponovaný pořad představí tři choreografy různých generací tvořící na hudbu význačných českých skladatelů.

 

SLOVANSKÝ KVARTET

Choreografie: Mário Radačovský
Hudba: Antonín Dvořák (Smyčcový kvartet č. 10 „Slovanský“)

 

ČERNÉ ZRCADLO

Choreografie: Hana Polanská Turečková

Hudba: Vladimír Sommer (Smyčcový kvartet d-moll)

 

Z MÉHO ŽIVOTA

Choreografie: Pavel Šmok

Hudba: Bedřich Smetana (Smyčcový kvartet Z mého života)
Nastudování: Kateřina Dedková – Franková

 

Doprovod: Zemlinského kvarteto

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET

od 14 let

60 minut

80 Kč

JEN JEDNO PŘEDSTAVENÍ

 


 

George Bernard Shaw: PYGMALION

Brilantní komedie s hořkým podtextem o střetu světa ulice a světa smetánky. Nevinná sázka profesora Higginse přestává být pouhou hrou, ale stává se sázkou ďábla o duši člověka. Květinářka z ulice Líza Doolitlová je Higginsem změněna do svého protikladu v dámu z vyšší společnosti, ale tím je zároveň odsouzena nepatřit nikam. A navíc do hry vstoupí láska, kterou Higgins neumí či nechce přijmout.

Hrají:  C. Mayerová, R, Teprt, M. Hrubý, L. Matoušková, M. Babuský, E. Reitrová, K. Frydecká, D. Teichmannová, ad.

Režie: Petr Mikeska

MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

od 14 let

155 minut

90 Kč

JEN JEDNO PŘEDSTAVENÍ

 


 

Jiří Havelka: POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MÉLIÈSE

Inscenace inspirovaná pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie George Mélièse. Kouzelnické triky, které Méliès dokázal jako první neuvěřitelně nápaditým způsobem využít ve filmovém médiu, si dodnes zachovávají svou výtvarnou poezii. A především mají mnoho pokračovatelů. Na Mélièsův svět plný bezbřehé imaginace je dokonce i smrt krátká, neboť celuloid, iluze a fantazie jsou zbraně, které snad mohou i Zubatou porazit.

Hrají: D. Hřebíček, J. Vaňousová, L. Smadiš, J. Popela/R. Vávra ad.

Režie: Jiří Havelka

DIVADLO DRAK HRADEC KRÁLOVÉ

od 10 let

50 minut

80 Kč

 


 

Karel Jaromír Erben: KYTICE

Co se vám vybaví první, když se řekne Kytice? Zemřela matka do hrobu dána? Na topole podle skal? Nechoď, dceruško k jezeru? Hrej si – tu máš kohouta? Dej sem dítě? Hoj ty Štědrý večere, ty tajemný svátku? Královéhradecká inscenace přesvědčí diváky, že Kytice rozhodně nepatří do zaprášené archivní poličky s označením „povinná školní četba“. Kytice jako národní poklad, otevírající před námi svět magických balad i moudrostí našich předků. Kytice jako výsostná poezie s romantickým odérem i hororovou patinou. Kytice jako téma viny, trestu a daností zákonů lidských i přírodních. Kytice jako kniha, kterou všichni známe, ale na kterou jsme už možná trochu zapomněli…

Hrají: M. Eliášová, Z. Valchařová Poulová, M. Zaoralová, K. Kociánová, N. Holíková, M. Poulová, M. Zavičár

Režie: Karel Brožek

KLICPEROVO DIVADLO HRADEC KRÁLOVÉ

130 minut

Od 15 let

100 Kč

JEN JEDNO PŘEDSTAVENÍ

 


 

♫ THE BACKWARDS – BEATLES REVIVAL

Kapela The Backwards je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě. Největším úspěchem čtveřice je dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. V srpnu roku 2007 kapela dobyla další metu  –  několikrát vystoupila v Liverpoolu v slavném Cavern Clubu, kolébce Beatles. Hráli také v rádiu BBC Merseyside, navštívili místa spojené s historií Beatles a potkali se s lidmi, kteří pamatují éru největší a nejslavnější legendy v dějinách světové popmusic. Kapela na svých vystoupeních nabízí působivou hudebně – vizuální show, která potěší každého beatlemaniaka.

Dalibor Štroncer (John Lennon) – doprovodná kytara/Miroslav Džunko (Paul McCartney) – basová kytara/František Suchanský (George Harrison) – sólová kytara/Daniel Škorvaga (Ringo Starr) – bicí

od 14 let

60 minut

110 Kč

 


 

TRAPAS NEPŘEŽIJU! ANEB TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ

Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky.

Rychlá pomoc slušného chování v autě, v kině, na rautu i na schůzce. Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní RY–PO–SLUCH. (Rychlá pomoc slušného chování.) Ukáže mu, jaké chyby dělá. Navzájem se poznávají a mění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z méněcenného kluka mladý muž s rozhledem.

Hrají: M. Dolinová, L. Ondřej

od 12 let

70 minut

60 Kč

 


 

GEORGE ORWELL 1984

Kam až sahají hranice lidské svobody? Je možné za každé situace zachovat svobodnou vůli, anebo má každý člověk hraniční mez, za kterou podlehne? Mohou se z lidí stát stroje, které lze jednoduše přeprogramovat? Tyto a mnohé další otázky si klade psychologický thriller, ukazující postupný rozklad člověka (Winstona Smithe), jeho psychiky, vůle a osobnosti pod tlakem zbožštělého totalitního režimu. Winstonovy vzpomínky prolínají hudební a rytmizované výstupy chóru, charakterizující dokonalou Orwellovskou společnost Velkého Bratra, kde už není žádné myšlení, žádný odpor, žádný zločin, kde už existuje jenom zotročená masa ovládaná kolektivním vědomím, jehož silou je moc – moc pro moc.

Režie: Lukáš Burian

Hrají: M. Enčev, R. Goščíková, L. Burian, P. Halíček, A. Štréblová/ T. Nekudová, O. Rošetzký/ M. Rošetzký/ P. Franěk

Režie: Lukáš Burian

DIVADLO RŮZNÝCH JMEN PRAHA

od 15 let

100 minut

90 Kč

 


 

LiStOVáNí: TEMNÝ PÁN (Jamie Thomson)

Kniha získala Cenu Roalda Dahla za nejvtipnější knihu roku 2012! O čem je? Hrůza hrůz! Temný pán, největší ničitel a nejvyšší vládce Temnokraje, byl v závěrečné bitvě mezi silami dobra a zla poražen a jeho úhlavní nepřítel ho vyhnal na prťavou, bezvýznamnou modrou planetku jménem Země. A to ke všemu v neduživém těle jakéhosi třináctiletého pozemského spratka. Může ho snad potkat ještě něco horšího? Ano, může! Zkrátka, ne všechno jde podle plánu.

Hrají: P. Drtinová, G. Hašek

od 12 let

45 minut

60 Kč

 


 

LiStOVáNí: UŽ JE TADY ZAS (Timur Vermes)

Léto 2013. Na zanedbaném plácku uprostřed Berlína se probudí Adolf Hitler. V nejhlubším míru, bez své strany, bez svých věrných, bez Evy. Sám a sám v moři přistěhovalců. 66 let po své domnělé smrti uvízne v přítomnosti a proti vší pravděpodobnosti zahájí novou kariéru – v televizi! A nakonec – jak jinak – zamíří i do politiky! Jeho heslem se stane boj proti rychlé jízdě a psím exkrementům na chodnících. Hořká politická satira ukazuje současné Německo jako cynickou společnost, kterou žene kupředu bezskrupulózní touha po úspěchu a která je navzdory desetiletím demokracie naprosto bezbranná vůči demagogům nejhrubšího zrna.

Hrají: L. Hejlík, A. Novotný

od 16 let

55 minut

70 Kč

 


 

 UZÁVĚRKA PŘEDPLATNÉHO PRO ŠKOLY 11. ZÁŘÍ 2015