Střední školy a vyšší ročníky ZŠ

Romain Roland: PETR A LUCIE

Petr a Lucie… Romeo a Julie, Tristan a Isolda či Tony a Maria… Další ze známých literárních dvojic, jimž osud nepřál. Tentokrát z období první světové války. Divadelní adaptace jednoho z nejslavnějších protiválečných děl 20. století.

Hrají: J. Nováčková/A. Fišerová, Š. Tuček/M. Šnajdr, R. Goščíková/T. Nekudová, L. Burian, M. Enčev, M. Helma/V. Havelka

Režie: Lukáš Burian

DIVADLO RŮZNÝCH JMEN – DIVADLO RADKA BRZOBOHATÉHO PRAHA

od 14 let

100 minut

90 Kč

 


Oskar Wilde: JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI FILIPA

Slavná „lehkovážná komedie pro vážné lidi“. Dva mladí gentlemani si pohrávají s pravdou, jen aby vnesli do svého poklidného venkovského života trochu vzrušení. Jejich imaginární přátelé jim ale začnou přerůstat přes hlavu v okamžiku, kdy našim hrdinům poplete hlavu láska.

Hrají: M. Ruml, A. Petráš, R. Madeja, I. Nováčková, S. Milková, S. Černodrinská, K. Frydecká ad.

Překlad: Jiří Zdeněk Novák

Režie: Pavel Khek

MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

od 14 let

150 minut

100 Kč

pouze jedno představení

 


 

Radim Vizváry: PLOVÁRNA

Inscenace Plovárna z dílny žonglérsko – akrobatického tria (bra)Tři v tricku je jemnou groteskou s cirkusovými čísly. Inspiraci hledali tvůrci v Rozmarném létě Vladislava Vančury. Představení vyzařuje atmosféru časů minulých, kdy muži spočívajíce v tvůrčí zahálce pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních. Jenže jak na plovárnu vkročí žena, po letním poklidu je veta. K vidění bude dech beroucí žonglování, provazochodectví i párová akrobacie. Akrobatickému seskupení, které vystupuje od roku 2009, tleskali tisíce lidí v Česku, ale také ve Španělsku, Izraeli, Slovinsku, Polsku, Ukrajině, Finsku i na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji.

Účinkují: K. Vlčková, A. Jarchovský, V. Jelínek.

Režie: Veronika Riedlbauchová

(BRA)TŘI V TRICKU PRAHA

od 12 let

60 minut

80 Kč

 


Gabriela Preisová: GAZDINA ROBA

Drama o krásné, hrdé švadleně Evě. Eva miluje Mánka, Mánek miluje Evu. Ale nemůže to tak být. Neobyčejný příběh o obyčejném životě. O lásce, kterou svazuje společnost. O lásce, které klademe překážky i my sami.

Hrají: Š. Vykydalová, D. Volný, M. Stalmach, S. Muchová, H. Vaňková, K. Srubková, T. Bartošová, J. Stránský ad.

Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová

SLEZSKÉ DIVADLO OPAVA

od 15 let

120 minut

100 Kč

pouze jedno představení

 


 

Alois a Vilém Mrštíkové: MARYŠA

Geniální drama bratří Mrštíků.

Svoboda. 

Už nastala chvíle, kdy se  člověk nemůže rozhodnout jinak? Zůstává jen poslední možnost?

Svoboda.

Kde jsou její hranice?

Venku?

Uvnitř?

A jsou?

„Živó mocó se to děvče brání …“

Maryša odpoví…

Hrají: R. Goščíková, M. Enčev, V. Zawadská/A. Štréblová, O. Rošetzký/J. Szymik, A. Kulovaná/T. Průchová, L. Burian, P. Špindlerová/K. Pindejová, V. Havelka

Režie: Lukáš Burian

DIVADLO RŮZNÝCH JMEN – DIVADLO RADKA BRZOBOHATÉHO PRAHA

od 14 let

100 minut

100 Kč

 


Christiane F. – Kai Hermann – Horst Rieck: MY DĚTI ZE STANICE ZOO

„Mám to pod kontrolou. Přestat můžu kdykoliv, ale nemám na to náladu.“

Dramatizace známého knižního bestselleru o životě patnáctileté Christiany F. Ve dvanácti letech zkusila poprvé hašiš, LSD, krádeže, heroin a stanici ZOO, kde všechno začíná i končí. Berlín je obklopen zdí. Christiana a její přátelé jsou bezradní vůči systému, společnosti a hlavně vůči sobě samým.

Hrají: V. Soumarová, L. Svobodová, V. Hanzl, L. Černoch, J. Achab Haidler, T. Volánková, J. Jankovský, M. Bukovčan

Režie: Michal Skočovský

ČINOHERNÍ STUDIO ÚSTÍ NAD LABEM

od 15 let

105 minut

100 Kč

 


 

Aleš Procházka – Arnold Prokop: FINDING AMERIKA: GANGSTEŘI Z NAŠEHO ODDÍLU

Muzikálový příběh dvou kluků, kteří touží po dobrodružství a hledají poklad amerického gangstera Lanzy Ručky, který zmizel kdesi v Chicagu, se odehrává v době socialistických spartakiád, modrých košil a rudých šátků. Zavede však diváka i do tajných barů chicagského podsvětí počátku minulého století.

Zkušený hudební skladatel Arnold Prokop napsal šest ústředních melodií a písničkářka Martina Hurikán Seibertová přidala další dvě písně.

Účinkují: V. Lužný, L. Kameníček, T. Snášelová, K. Vejmělková, M. Seibertová, P. Martínková, D. Kopecká, K. Dohnalová, A. Buršová, M. Tabery, M. Osladil, O. Kučera, A. Špičák, V. Palatý a další

Choreografie: Lucie Lužná

Režie: Aleš Procházka

DIVADLO POINT PŘI GJW PROSTĚJOV

od 12 let

60 minut

60 Kč

 


 

LiStOVáNí.cz: MŮJ PŘÍBĚH – 9:58 (Usain Bolt)

Sportovní soutěžní talkshow z televizního studia LiStOVáNí.cz

LiStOVáNí střílí do dalších neobjevených žánrů, a to přímo do dvou: do sportovní literatury a životopisu. Kniha vypráví o nejrychlejším sprinterovi všech dob, Usainu Boltovi – nejrychlejším člověku na světě. Jedna z nejlepších sportovních knih, jaká v poslední době vyšla, dobře ilustruje, proč je jamajský šampion jedním z nejsympatičtějších lidí mezi světovou sportovní špičkou. Málokomu se podařilo v knižní podobě zachytit duši a přemýšlení špičkového sportovce tak důkladně a podrobně.

Účinkují: L. Hejlík, A. Novotný

od 11 let

45 minut

70 Kč

 


LiStOVáNí.cz: MÍT A NEMÍT (Ernest Hemingway)

Třicátá léta, hospodářská krize, kapitán Harry Morgan, drsný život na moři, galony pašovaného rumu mezi Kubou a Floridou, hodně střelby, dobrodružství, ale i humoru, a hlavně Ernest Hemingway! Klasika z roku 1937, kterou mimochodem ve 40. letech zfilmovali s Humphrey Bogartem – scénář napsal William Faulkner. Slavný román vydal Odeon v přitažlivé grafické úpravě Martina Peciny v rámci desetisvazkové autorské řadě. LiStOVáNí se tedy tentokrát vydá na plavbu po literární klasice, očekávejte však moderní aktuální vlnobití!
Účinkují: P. Oubram, T. Drápela

od 15 let

50 minut

70 Kč

 


 

UZÁVĚRKA PŘEDPLATNÉHO PRO ŠKOLY 14. ZÁŘÍ 2017