Objednávkový list školy 2019-2020

Termíny představení pro školy 2019-2020


William Shakespeare: ROMEO A JULIE

Existuje divadelní postava, kterou zná opravdu, ale opravdu každý na světě? Ano, Romeo a Julie. Jejich láska se stala nesmrtelnou.

Hra o Romeovi a Julii nabízí napínavý děj, romantické balkonové scény a díky postavám Romeových kumpánů i pěknou dávku humoru.

Hrají: Kryštof Grygar, Karolína Hýsková, Tomáš Wurst, Hana Vonzino, Jan Kroneisl, Matouš Kudela, Jiří Konečný, Olga Kaštická, Jiří Urban, Dana Růžičková, Petr Král ad.

Režie: Bogdan Kokotek

DIVADLO ŠUMPERK

od 14 let/130 minut/100 Kč

 


Vratislav Blažek, Vlastimil Hála, Jiří Bažant, Jiří Malásek: STARCI NA CHMELU

Kdo by neznal hity jako Den je krásný, Bossanova nebo Milenci v texaskách, které se staly ústředními melodiemi vůbec prvního původního českého muzikálu ze šedesátých let minulého století. Z tehdy nových písní se staly evergreeny, které si brouká už několikátá generace, a láska Filipa a Hanky, zrozená na chmelové brigádě, je dnes již důvěrně známou zápletkou. Legendární český film se od své premiéry v roce 1964 dočkal mnoha divadelních adaptací, a to především díky příběhu naplněnému touhou po svobodě a nadějí v lepší budoucnost, jenž je aktuální v každé době. Na jeviště Moravského divadla se tento muzikálový klenot vrátí po osmadvaceti letech od své olomoucké premiéry v roce 1991.

Hrají: Tomáš Krejčí, Daniela Klevetová, Petr Vaněk, Lukáš Červenka, Marek Pešl, Natálie Tichánková/Dominika Hrazdílková, Vladimíra Včelná, Václav Bahník, Ivana Plíhalová, Petr Kubes ad.

Hudební nastudování: Filip Tailor

Režie: Petr Novotný

MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

od 14 let/120 minut/110 Kč/jen jedno představení

 


 

Jean Baptista Poquelin – Moliére: LAKOMEC

Nejslavnější komedie mistra barvitých charakterů a zápletek – Moliéra. Kam až může vést chorobná závislost na majetku? Může být opravdu smyslem života jen jeho hromadění? Takových Harpagonů, kteří jsou schopni pro peníze udělat cokoli, nechat si zničit přátelské a mnohdy i rodinné vztahy, potkáváme dodnes spousty. V komedii plné úsměvných zápletek a nedorozumění se jim můžeme s klidem zasmát a prožít zadostiučinění, které se nám v reálném světě mnohdy přáno není.

Hrají: Milan Enčev, Jan Rosák/Lukáš Burian, Dagmar Čárová/Lucie Kožinová, Alžběta Fišerová, Denisa Nesvačilová/Barbora Kepková, Marek Helma, Daniel Ondráček ad.

Režie: Lukáš Burian

DIVADLO RADKA BRZOBOHATÉHO PRAHA

od 13 let/105 minut/100 Kč

 


Jiří Ondra: BEZ KECŮ A BEZ AUTORIT!

Autorská inscenace na motivy legendárního románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě, volně inspirovaná také sérií několika dalších literárních i filmových teenage manifestů. Divoká jízda mladého rebela napříč denním i nočním městem. Bez občanky, bez cenzury, bez keců a bez autorit!

„Život je boj o holé přežití, zvlášť když máš před sebou divnou budoucnost, divný pravidla, divný rodiče, divnou školu, divný učitele a divný kamarády. A utéct se dá asi tak kam??? Život miluju takový jaký je, a ne takový, jaký mi řekli, že je! Hawk!“

Inscenace propojuje prvky činoherního, hudebního i výtvarného divadla.

Hrají: Václav Hoskovec, Ema Turnová, Kamila Raková, Pavel Zikmund, Jitka Raková, Tereza Karásková, Tomáš Alferi, Pavel Hendrych

Režie: Jiří Ondra

DIVADLO ROZMANITOSTÍ MOST

od 14 let/55 minut/100 Kč

 


 

Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček: KDE DOMOV MŮJ?

Inscenace vznikla ke stému výročí založení Československa. Ten, kdo se narodil spolu s ním, mohl za jediný život zažít období budování mladé demokracie, těžkou hospodářskou krizi, neslavné období druhé republiky, protektorát, osvobození, komunistický převrat, teror padesátých let, naději let šedesátých, sovětskou okupaci a následnou normalizaci, revoluci znamenající návrat k zakladatelským hodnotám a po pětasedmdesáti letech rozpad státu. Tolik vzletů a pádů, tolik překotných změn za jediný lidský život. Jako by Československo dostalo už při svém zrodu do vínku neustálé střídání období úlevy či naděje a deprese. Jak se to na nás podepsalo?

Hrají: Andrea Ballayová, Martin Sádlo Bartůšek, Petr Borovský, Daniel Čámský, Martina J. Hartmannová, Bob Holý, Josef Jelínek, Robert Kroupar, Blanka Josefová-Luňáková ad.

Režie: Jakub Vašíček

DIVADLO ALFA PLZEŇ

od 12 let/70 minut/100 Kč

 


Vladislav Kracík: DĚKUJEME, ŽE ZDE KOUŘÍTE!

Že se dnes ve filmech téměř nekouří cigarety? Za dvacet milionů dolarů bude kouřit i Angelina Jolie! A za dvacet pět? Bude vyfukovat parádní kroužky...“

Amorální, černočerná komedie, černější než plíce náruživého kuřáka. David Butler je šarmantní, pohotový a humorem sršící… mluvčí amerického tabákového průmyslu. A spolu s ním se vydáte na zběsilou jízdu proklatě nekorektním mediálním světem, ve kterém existuje jediná opravdová svátost: Miliony dolarů! Název inscenace Děkujeme, že zde kouříte! provokativně odkazuje na všeobecně známý nápis Děkujeme, že zde nekouříte, který můžeme potkat v nejrůznějších prostorech, ve kterých je kouření zakázáno.

A právě kouření cigaret a jejich dopad na zdraví je základním tematickým prostředím absurdní komedie, které vládne neotřelý, inteligentní, ale bezpochyby také provokativní humor, místy balancující na hranici soudobé společenské korektnosti.

Hrají: Vojtěch Johaník, Jan Ťoupalík, Petra Konev Čiháková, Vít Pištecký, Tereza Toth Čápová, Barbora Šebestíková, Jana Posníková, Mikuláš Svěntý

Režie: Vladislav Kracík

DIVADLO TRAMTARIE OLOMOUC

od 16 let/95 minut/100 Kč

 


 

RYTMUS V SRDCI – IRSKÁ TANEČNÍ SHOW

Působivé taneční vystoupení současného moderního irského tance v romantickém renesančním příběhu o boji dobra a zla. Dynamická taneční show nadchne poutavým příběhem, taneční virtuozitou, strhujícím rytmem a působivou výpravou.

TANEČNÍ SOUBOR MERLIN, SLOVENSKO – AGENTURA SEPTEMBER ZLÍN

60 minut/100 Kč

 


 

LiStOVáNí.cz: SOVÍ ZPĚV (Iva Procházková)

Brémy 2046. Déšť. Vytrvalý, intenzivní, bez konce. Přesto život plyne dál, podle obvyklých pravidel vyspělé civilizace, s jistotou technické dokonalosti. Přívaly kalných vod však protrhnou „absolutně bezpečnou“ Novou hráz. Sedmnáctiletý Armin, jeho devítiletá sestřička Géza a Rebeka, dívka plná otazníků, spolu prožívají tváří v tvář katastrofě vzrušující drama, při němž místo technických zázraků rozhodnou lidské city a činy.

Účinkují: Lenka Janíková, Věra Hollá, Pavel Oubram, Pavla Drtinová

LiStOVáNí.cz – scénické čtení

od 15 let/50 minut/70 Kč

 


LiStOVáNí.cz: JAK BÝT KLUKEM/HOLKOU?

aneb Vše, co jste chtěli vědět o pubertě a báli jste se Googlit (James Dawson – Hayley Longová)

Jak může být člověk za borce a představovat si, že někoho sbalí, když má obličej samý beďar a chlupy mu rostou na místech, kde by podle něj neměly vůbec růst? Být holkou je skvělý. Ale někdy taky praštěný, zvláštní a nepochopitelný. Naštěstí jsou tu necenzurované avšak vřelé a inteligentní knihy učitelů Jamese Dawsona a Hayley Longové, které kluky i holky s naprostou otevřeností provedou pubertou, nástrahami společenské džungle, sexu i partnerství. A to bez vytáček a se vším všudy.

Účinkují: Markéta Lánská a Alan Novotný

LiStOVáNí.cz – scénické čtení

od 14 let/40 minut/70 Kč