ČTYŘLÍSTEK – pohádkové soboty a neděle pro děti a rodiče 

Doporučujeme pro děti od 4 let

 


 

Martin Klásek – Denisa Kirschnerová: HURVÍNKOVA CESTA DO TRAMTÁRIE

Světoznámé loutkové divadlo se vrací do Prostějova. Hurvínek s Máničkou se ocitnou v pohádkové zemi květin, kde vládne protivná princezna Gerbera. Také musí zachránit Žeryka!!!

Režie: Martin Klásek

DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA PRAHA

 


 

Jan Werich: KRÁLOVNA KOLOBĚZKA PRVNÍ

Učesaná – neučesaná, obutá – neobutá, přijede – nepřijede…

Dnes již klasická pohádka fantastického autora a vypravěče Jana Wericha, kterou napsal na motivy příběhu Chytrá horákyně od Boženy Němcové. Většina z nás si jistě pamatuje její půvabné filmové zpracování z roku 1984 s Dagmar Patrasovou a Janem Čenským v hlavních rolích.

Hrají: V. Nováková, L. Červenka, J. Krejčí, V. Bahník, V. Hartlová

Dramatizace a režie: Jan Ťoupalík

MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

 


 

Karel Čapek – Karel František Tománek – Marek Zákostelecký: DÁŠEŇKA

Pohádkové divadlo pro milovní(č)ky psů.

Hravá inscenace vznikla z lásky ke knížce Dášeňka od Karla Čapka. Osobitá adaptace Karla Tománka a Marka Zákosteleckého nahradila psí mámu, foxteriérku Iris, hned trojicí maminek. Totiž… Ony to nejsou úplně psí maminky. Oni to jsou spíš tři pánové. Tři kamarádi, vášniví hráči kuželek, kteří se zrovna chystají na turnaj, když tu najednou, kde se vzala, tu se vzala, za dveřmi se objevila krabice. V té krabici takové malé, bílé nic. A tak naše tři přátele čeká místo turnaje v kuželkách mnohem náročnější úkol: vychovat ze štěňátka šikovnou a slušnou psí slečnu.

Čestné uznání poroty 24. ročníku festivalu Mateřinka: Marek Zákostelecký

a Karel F. Tománek za originální divadelní adaptaci knížky Karla Čapka

Hrají: I. Marták, A. Petrič, M. Legerski, L. Pokorná Macharáčková, J. Zajacová, V. Krakovková, O. Beseda a Foxtrotterier Band

Režie: Marek Zákostelecký

DL OSTRAVA

 


 

Podle Jiřího Kahouna: PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ

Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, známí z televizních večerníčků. Jejich dobrodružství ožívají uprostřed rozkvetlé louky, na které se čmeláčci učí nejen létání a sběru sladkého medového prášku, ale také odvaze k překonávání nástrah lučního světa. Díky moudrým radám své maminky a pomoci svých kamarádů Housenky, Motýla a krásné Berušky šťastně překonají nástrahy hladového Pavouka, zachrání malé miminko a stanou se hrdiny celého palouku, když dopadnou strašidelného zloděje Pučmelouda!

Hrají: P. Vojtíšek/J. Kohout/O. Švec, M. Sajlerová

Hudba: Petr Skoumal, texty písní: Zdeněk Svěrák

Dramatizace: Zdeněk Tomeš, Michaela Sajlerová

DIVADLO KRAPET PRAHA