SKUPINA 5N

Eric – Emmanuel Schmitt: MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ

Komedie s mrazením v zádech o jednom manželském souboji, ve kterém jde o život. Líza a Gilles hledají Ariadninu nit, která by je vyvedla z labyrintu malých i velkých manželských zločinů. „Důvod? Vždyť se přece kdysi brali z lásky!“ Divadelní kritik J. P. Kříž řekl o protagonistech: „Výkony Duška a Burgerové není možné nazvat jinak než hereckým koncertováním!“

Hrají: J. Dušek, N. Burger

Překlad: Michal Lázňovský

Režie: Jiří Hřebejk

DIVADLO NA JEZERCE PRAHA

 


 

Michael Engler: ZNOVU A LÍP

Komedie o lásce, manželství a přehodnocování. Marek je populární spisovatel, má rád drahé pití, mladší ženy a obdiv. Věra je jeho manželka a už toho má dost. Tedy rozvodové řízení, dělení majetku, právnická bitka a praní špinavého prádla! Co by se ale stalo, kdyby ti dva smazali dvacet let manželství a byli zase na začátku – mladí, zamilovaní a plní ideálů?

Hrají: M. Daniel, K. Frejová, V. Vašák/L. Veselý, M. Holubcová/K. Cibulková, J. Kozubková/K. Cibulková.

Překlad: Michal Kotrouš

Režie: Martina Krátká

DIVADLO TITANS PRAHA

 


 

Oskar Wilde: JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI FILIPA

Slavná „lehkovážná komedie pro vážné lidi“. Dva mladí gentlemani si pohrávají s pravdou, jen aby vnesli do svého poklidného venkovského života trochu vzrušení. Jejich imaginární přátelé jim ale začnou přerůstat přes hlavu v okamžiku, kdy našim hrdinům poplete hlavu láska.

Hrají: M. Ruml, A. Petráš, R. Madeja, I. Nováčková, S. Milková, S. Černodrinská, K. Frydecká ad.

Překlad: Jiří Zdeněk Novák

Režie: Pavel Khek

MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

 


 

Jaroslav Foglar: RYCHLÉ ŠÍPY

Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře v roce 2000 jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla. Není divu, vidět na vlastní oči Mirka Dušína i s jeho věrnými přáteli stejně jako zrádné Bratrstvo kočičí pracky se stalo lákadlem nejen na domovské scéně Slováckého divadla, ale všude, kde je dobrá komedie jako doma. Znalci Foglarových komiksů dozajista ocení půvabně zpracované příběhy pětice vzorných hochů, ale i dalších postav, které jako by z oka vypadly svým tištěným kamarádům.

Hrají: D. Vacke, P. Čagánek, D. Vaculík, Z. Trčálek, T. Šulaj, J. Kubáník, M. Zetel, M. Vrtáček, P. Hromádka ad.

Úprava a režie: Robert Bellan

SLOVÁCKÉ DIVADLO UHERSKÉ HRADIŠTĚ

 


 

Robert Balogh: QUEEN – THE SHOW MUST GO ON!

Baletní inscenace Roberta Balogha, na jejímž libretu spolupracoval Mercuryho osobní tajemník Peter Freestone je poctou frontmanovi slavné britské kapely Queen. Režisér a choreograf se k britské hudební legendě vrátil po osmi letech od uvedení úspěšného titulu The Beatles & Queen. V hlavní roli opět účinkuje velký fanoušek kapely Ivo Jambor, tentokrát v alternaci s Lukášem Cenkem, v představení tančí také čerstvá držitelka Ceny Thálie Yui Kyotani.  

Účinkují: I. Jambor/L. Cenek, E. Krajčírová/S. Pospíšilová, P. Ondrka/P. Oliver, K. Zarach/D. Salayová, Y. Kyotani/E. Smith, N. Polak/J. Iliina ad.

Libreto: Peter Freestone, Robert Balogh

Režie a choreografie: Robert Balogh

MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC