SKUPINA A

John Murell: BOŽSKÁ SARAH

Slavná hra o posledním létě proslulé herečky.

Silnou a působivou hrou Božská Sarah si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen. Dvacet let si četla tento výjimečný text a zvažovala své síly, kdy se do něj pustit. Budete se bavit, budete se spolu se Sarah cítit spalováni sluncem v její rezidenci na ostrově u bretaňského pobřeží, cestovat s ní jejím vlastním vlakem pětkrát křížem krážem Severní i Jižní Amerikou a sledovat statečnou cestu ženy ověnčené světovou slávou, ale i ženy sčítající nezdary a rány, které takový velký osud přináší. Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové režíruje Alice Nellis jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny.

Hrají: I. Janžurová, K. Hádek/I. Orozovič

Překlad a režie: Alice Nellis

DIVADLO KALICH PRAHA

 


Francis Veber: CHLAP NA ZABITÍ

Francouzská komedie o tom, jak se profesionální zabiják stane obětí sebevraha.

Když se setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat jako snadná práce. Opak je však pravdou – precizně připravenou akci mu začne narušovat dotěrný soused z vedlejšího hotelového pokoje Francois Pignon. Po neúspěšném pokusu se oběsit, chce hotelový poslíček zavolat policii, což se Ralfu Milanovi vůbec nehodí. Rozhodne se proto, že situaci vyřeší sám. Netuší však, že zbavit se toho dotěrného chlapa bude nad jeho síly…

Komedie, která se hraje na mnoha světových jevištích, se dočkala i tří filmových zpracování.

Hrají: M. Vladyka, F. Blažek, A. Stanková, M. Slaný, J. Šmíd, M. Šimáček

Překlad: Jiří Žák

Režie: Jakub Nvota

PANTHEON PRODUCTION & DIVADLO PALACE PRAHA

 


 

Woody Allen: PROKLETÍ NEFRITOVÉHO ŠKORPIÓNA

Rozkošně bláznivá komedie podle filmu Woodyho Allena. Vyšetřovatel pojistných podvodů C. W. Briggs, zdánlivě roztomilý nemotora, je ve skutečnosti jedničkou ve svém oboru a dokáže vždy vypátrat zločince. Jednoho dne však nečekaně podlehne prohnanému hypnotizérovi a potom je nucen, aniž by si to uvědomoval, loupit šperky a i jinak překračovat hranice zákona! Není v tom ale sám. Společně s ním je zhypnotizována Betty Ann, nenáviděná a panovačná kolegyně z pojišťovny. Poté, co hypnóza odezní, pak Briggs nevědomky vyšetřuje své vlastní zločiny a dokonce podezírá i protivnou Betty Ann, která se mu postupně už nezdá být tak protivnou.

Hrají: B. Klepl, A. Fixová, V. Senič, M. Dusbaba, E. Dohnalová, F. Müller, R. Štarbrňák

Překlad: Ondřej Sokol

Režie: Milan Schejbal

DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA PŘÍBRAM

 


 

3 ČESKÉ KVARTETY

Komponovaný večer představí tři choreografy různých generací tvořící na hudbu význačných českých skladatelů.

 

SLOVANSKÝ KVARTET

Choreografie: Mário Radačovský
Hudba: Antonín Dvořák (Smyčcový kvartet č. 10 „Slovanský“)

 

 

ČERNÉ ZRCADLO

Choreografie: Hana Polanská Turečková

Hudba: Vladimír Sommer (Smyčcový kvartet d-moll)

 

Z MÉHO ŽIVOTA

Choreografie: Pavel Šmok

Hudba: Bedřich Smetana (Smyčcový kvartet Z mého života)
Nastudování: Kateřina Dedková – Franková

Doprovod: Zemlinského kvarteto

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET

 


 

George Bernard Shaw: PYGMALION

Brilantní komedie s hořkým podtextem o střetu světa ulice a světa smetánky. Nevinná sázka profesora Higginse přestává být pouhou hrou, ale stává se sázkou ďábla o duši člověka. Květinářka z ulice Líza Doolitlová je Higginsem změněna do svého protikladu v dámu z vyšší společnosti, ale tím je zároveň odsouzena nepatřit nikam. A navíc do hry vstoupí láska, kterou Higgins neumí či nechce přijmout.

Hrají:  C. Mayerová, R. Teprt, M. Hrubý, L. Matoušková, M. Babuský, E. Reitrová, K. Frydecká, D. Teichmannová, ad.

Režie: Petr Mikeska

MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

 


 

Jan Schmid a kolektiv: SWING SE VRACÍ NEBOLI O ŠTĚSTÍ

Swing je vynikající muzika, která přináší oživující a omlazující zážitek. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší nestárnoucí záležitostí – zkrátka swing. Swing je svižnou harmonií pro život, poskytuje uvolnění a potěšení, přinášející nadhled a štěstí. Swing chytne za srdce a hýbá tělem.

Hrají, zpívají a tančí: M. Bohadlo, M. Čížek, M. Janouš, M. Kořínek, J. Jiráň, K. Kikinčuková, P. Pabudová, J. Štědroň a hosté.

Režie: Jan Schmid

STUDIO YPSILON PRAHA