Robert Anderson: VÍŠ PŘECE, ŽE NESLYŠÍM, KDYŽ TEČE VODA

„Poznání šokem“, „Stopy holubic“ a „Já jsem Herbert“ – tři směšné, ale i lidské příběhy, odkrývající kouzlo zcela obyčejných situací.

Hrají: P. Nárožný, V. Vydra, N. Konvalinková, L. Švormová, J. Ptáčník, D. Morávková/E. Janoušková

Režie: Pavel Háša

AGENTURA HARLEKÝN PRAHA

 


 

Petr Iljič Čajkovskij: LABUTÍ JEZERO

Tento balet patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům a je součástí repertoáru všech významných světových scén. Německá pohádka o princezně Odettě proměněné v labuť, o zlém Rudovousovi, nešťastném princi, který zapomene na svou přísahu, a černé labuti Odilii si získala nesmrtelnost díky hudbě Petra Iljiče Čajkovského.

Účinkují: Y. Kyotani/K. Zarach, D. Krajevskaja, I. Jambor/A. Orlowski, L. Cenek/D. Campbell Williams, T. Derka/S. Iliin, A. Blahuta ad.

Choreografie: Hana Vláčilová

Režie: Robert Balogh

MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

 


 

František Hrubín: KRÁSKA A ZVÍŘE

Tajemný příběh o dobru, zlu a zázraku lásky. Zchudlý Kupec utrhne růži v lese, který patří Zvířeti. A Zvíře si to nenechá líbit, dokonce vyhrožuje Kupci smrtí. Kdyby se však jedna z jeho dcer obětovala, zachránila by otci život. Kráska proto bez váhání odjede na zámek, kde se potkává se Zvířetem, netvorem s lidským hlasem. Zvíře se do krásky zamiluje a láska v něm probouzí člověka. Bere na sebe lidskou podobu, zároveň však cítí osamění a blížící se konec. A Kráska také cítí neznámý krásný cit, který sílí.

Hrají: J. Láska, L. Špiner, V. Čermák Macková j.h., J. Ondrušková, M. Sikorová, Z. Rumpík ad.

Hudba: Michal Hrůza

Choreografie: Linda Stránská j.h.

Režie: Petr Novotný

VÝCHODOČESKÉ DIVADLO PARDUBICE

 


 

Petr Markov – Jindřich Brabec: ZVONOKOSY

Populární český muzikál podle slavného francouzského humoristického románu Gabriela Chevalliera. Brilantní satira na maloměšťácké mravy a pokrytectví. Skandální kronika malého městečka na jihu Francie v krajině vína Beaujolais, kterým hýbe postavení pisoáru v jeho centru. Nejde jen o „veřejné blaho“, ale především o předvolební tah. Obecní záchodek však rozdělí místní obyvatele na dva nesmiřitelné tábory.

Účinkují: Z. Mollíková/I. Plíhalová, J. Krejčí/S. Šárský, M. Vlček/J. Tolaš, V. Bahník/L. Olma j.h., P. Martínek ad.

Choreografie: Lucie Martináková

Režie: Dagmar Hlubková

MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

 


 

DOMOV MŮJ

Štěpán RAK – kytara, Matěj Jan RAK – kytara: POŘAD K 100. VÝROČÍ REPUBLIKY

AGENTURA ANDANTE PRAHA

 


 

Fabrice Roger-Lacan: ANI SPOLU, ANI BEZ SEBE

Současný francouzský komediální hit. Byty renomované psycholožky a manažera marketingu dělí jen pár metrů společné chodby, ovšem oni dva jako by žili každý na jiné planetě. Shodnout se dokážou jen na jediném – že toho druhého prostě nemůžou vystát. Pod každodenními slovními přestřelkami a dohady však začne prosvítat cit, který si oba dva zprvu odmítají přiznat. Nikdo navíc netouží zůstat sám a protiklady se přece přitahují.

Hrají: J. Paulová, D. Suchařípa

Režie: Lída Engelová

DIVADLO KALICH PRAHA