ČTYŘLÍSTEK – pohádkové soboty a neděle pro děti a rodiče 

Doporučujeme pro děti od 4 let

 


 

Emanuel Míšek – Josef Fojta: ANIČKA A BYLINKOVÉ KOUZLO

Pohádkový muzikál pro každého

Původní veršovaný muzikál vtipně seznamuje s kouzelnou mocí bylinek diváky napříč generacemi a za použití písniček rozličných hudebních žánrů.

Malá Anička objeví kouzelný svět bylinek a musí se postavit svému tátovi, aby zachránila bylinkám jejich louku. Aniččin táta se totiž chystá na louce stavět obchodní centrum. Podaří se Aničce tátu přesvědčit a zachránit tak louku pro bylinky? A jakou roli v tom budou hrát kouzla a písničky?

Hrají: Klára Vojtková, Pavel Hromádka, Pavlína Hejcmanová, Jiří Hejcman, Pavel Majkus, Jiří Vrtáček, Tereza Novotná, Jitka Hlaváčková, Monika Horká, David Vacke ad.

Režie: Jakub Maceček

SLOVÁCKÉ DIVADLO UHERSKÉ HRADIŠTĚ

 


 

Tomáš Kočko – Jakub Šafránek: O HONZOVI A ZAKLETÉ PRINCEZNĚ

Pohádka se známými a oblíbenými postavami českých pohádek. Honza se vydá s udicí k rybníku a místo ryby uloví zakletou princeznu. Aby ji dostal ze spárů zlého černokněžníka, musí třikrát přespat na strašidelném hradě a přemoci zlé obry. A jak už to v pohádkách bývá, aby si princeznu zasloužil, musí trošku přemoci i sám sebe.

Hrají: Olga Kaštická, Jan Kroneisl, Kryštof Grygar, Lucie Šmejkalová

Režie: Tomáš Kočko

DIVADLO ŠUMPERK

 


 

Alena Kastnerová, Jiří Jelínek: POHÁDKA O NEVYŘÁDĚNÉM DĚDEČKOVI

Pohádková groteska o stáří, policii, vesmíru, sněhu a radosti ze života.

Proč by si dědečkové nemohli taky zařádit? Copak jsou lumpárny jenom pro děti? Potíž je ale v tom, že svět se rychle mění a co bylo možné včera, to vás dnes může přivést do pěkné šlamastyky. Třeba taková jízda na školní aktovce z kopce dolů jako na sáňkách se může pěkně vymknout představám. Stejně jako bugření na smetišti, kde vládne lstivý a panovačný kocour. Co ale přežije všechny věky a překoná všechny patálie, to je kamarádství a touha plnit si své sny. Chtěli jste být kosmonautem? Potápěčem? Nebo boxerem? Anebo jste prostě jen chtěli zachránit život štědrovečernímu kaprovi?

Hrají: Tomáš Milostný, Milan Holenda, Roman Blumaier, Martin Veselý, Saša Stankov, Jiří Jelínek, Tomáš Rohleder, Žaneta Vítová

Režie: Jiří Jelínek

NÁRODNÍ DIVADLO BRNO

 


 

Josef Kolář – Petr Prchal: KOCOUREK MODROOČKO

Modroočko pochází z oblíbené dětské knížky spisovatele a přírodovědce Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka. Na začátku je to roztomilé kotě, které si po vypuštění z mateřského pelíšku zvědavě a někdy trošku nemotorně osahává svět a hledá v něm své místo. Seznámí se se zkušenější Zelenoočkou, moudrým Zrzundou, protřelým a trochu nebezpečným Natrhouškem. Postupně vyroste v dospělého kočičího mládence, zamiluje se a stane se šťastným tatínkem. Modroočkův „nesmrtelný“ příběh s písničkami Marka Ebena se dočkal řady divadelních zpracování.

Režie: Václav Klemens

DL OSTRAVA