Liz Lochheadová: PERFECT DAYS

Romantická komedie nejen o ženách a nejen pro ženy. Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí – nějak nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Jenže manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potencionální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají…

Hrají: L. Vlasáková, J. Dolanský, J. Hofman, D. Syslová/E. Lecchiová, P. Jungmanová, V. Udatný

Režie: Petr Kracik

PANTHEON PRODUCTION PRAHA

 


 

LarryShue: CIZINEC

Seržant Frogg přiveze do opuštěného letoviska ve státě Georgia svého kamaráda z vojny, Charlieho. Člověka, který je na pokraji sebevraždy, deprimovaný a zdevastovaný. Zápletka se rozbíhá v okamžiku, kdy Charlie nemá sílu dokonce ani s nikým mluvit. Froggy se rozhodne kamaráda zachránit: všechny přesvědčí, že jeho přítel je cizinec a nerozumí ani slovo anglicky. Netuší, do jak prekérní situace Charlieho dostane. Lidé před ním začnou říkat věci, které by nikdy neříkali, kdyby nebyli přesvědčeni, že nerozumí. Charlie hraje roli cizince tak důkladně, že se mu podaří oklamat nejen ostatní, ale i sebe a svůj nedostatek sebedůvěry…

Hrají: Martin Písařík, Zdeněk Maryška, Ludmila Molínová, Lukáš Rous ad.

Režie: Kateřina Dušková

DIVADLO NA FIDLOVAČCE PRAHA

 


 

DebbieIsitt: ŽENA, KTERÁ UVAŘILA SVÉHO MANŽELA

Hra začíná v okamžiku, kdy Hillary (bývalá manželka Kennetha) chystá večeři na oslavu tříletého výročí svatby Kennetha a Laury. Hlavním chodem má být „překvapení“. V retrospektivách se divák dozvídá, jaké všechny události předcházely této „poslední večeři“.

Velmi originální a vtipná černá komedie je exkurzí do světa žárlivosti, zrady, nevěry, klamů a ponížení a ukazuje nový význam rčení, že „láska prochází žaludkem“.

Hrají: Nela Boudová, Ilona Svobodová, Otmar Brancuzský

Režie: Petr Kracik

PETR KRACIK A UMĚLECKÁ AGENTURA PIEROT PRAHA

 


 

Sean O´Casey – Jiří Krejčík:

PENSION PRO SVOBODNÉ PÁNY

Divadelní aktovka Seana O´CaseyhoBedtime Story ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka, která byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu.

Komedie, odehrávající se v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu.

Pocta klasické komedii, přioděná do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese prvního desetiletí 20. století s akcentem atmosféry úplňkové noci, kde bláznivé situace získávají až pohádkově něžnou vůni.

Hrají: Patrik Děrgel, Anna Fialová/Lenka Zahradnická, Lukáš Příkazký ad.

Režie: Jaromír Dulava

DIVADLO PALACE PRAHA

 


 

Bohumil Hrabal – Ivo Krobot – Petr Oslzlý:

OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE

Příběh Jana Dítěte, malého pikolíka, který jde za svým velkým snem. Prochází učňovským obdobím v časech první republiky, zažívá dramata druhé světové války a svůj život uzavírá v nelehkých časech budování socialismu v Čechách. Jeho dramatickou a nevšední cestu vylíčil ve známé novele Bohumil Hrabal svým nezaměnitelným a nádherným českým jazykem, typickým humorem i uměním paradoxu.

Hrají: Viktor Kuzník, Pavel Batěk, Pavel Rímský, Anna Fixová, Jiří Vojta, Jaroslav Someš, Lukáš Typlt, Vladimír Senič, Martin Dusbaba, Šárka Vykydalová, Kateřina Fixová, Šimon Knápek ad.

Režie: Milan Schejbal

DIVADLO A. DVOŘÁKA PŘÍBRAM