Tiskové zprávy

Nové divadelní abonmá bude v prodeji od 21. června

Setkání s hereckými hvězdami a mnoha divadelními soubory v nové sezóně 2017 – 2018 opět nabídne Městské divadlo v Prostějově. Prodej abonmá pro čtyři divadelní skupiny, cyklus abonentních koncertů, pohádkové předplatné pro děti a rodiče a předplatné cyklu LiStOVáNíbude zahájen ve středu 21. června a skončí v úterý 4. července. „V tomto období rezervujeme místa současným 1838 předplatitelům,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.  Prodej bude pokračovat od 7. srpna do 7. září, v této době již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům.

Všichni současní abonenti obdržípoštou informační brožury s bohatou programovou nabídkou. Propagační materiály budou k dispozici také v pokladně divadla a informačním centru, které sídlí v pernštýnském zámku.Údaje je možné vyhledat i na webu: www.divadloprostejov.cz.

Vzhledem k tomu, že Prostějov nemá vlastní soubor,je nabídka sestavena jako vždy z hostujících divadel. Z pražských scén se diváci mohou těšit na Dejvické divadlo, Divadlo v Dlouhé, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Kalich, Divadlo Ungelt, Agenturu Harlekýn a další. „Do nabídky zařazujeme pravidelně také nejlepší oblastní divadla,“ prohlásila Maršálková a dodala, že ve výčtu nebude chybět Moravské divadlo Olomouc, Slezské divadlo Opava, Divadlo Antonína Dvořáka Příbram, Městská divadla v Brně a Mladé Boleslavi,Východočeské divadlo Pardubice, Slovácké divadlo Uherské Hradiště či Klicperovo divadlo Hradec Králové.  „Do příští sezóny se nám podařilo získat i mimořádného hosta – Národní divadlo Brno,“ prozradila ředitelka Maršálková.

Z hereckých hvězd, na které se mohou diváci těšit, uvedla ředitelka jen některé: Danielu Kolářovou, Ivana Trojana, Jaroslava Duška, Danu Syslovou, Petra Kostku, Františka Němce, Báru Hrzánovou, Radka Holuba, Evu Holubovou, Matěje Hádka, Norberta Lichého, Martina Havelku, Alenu Antalovou, MartinaIsteníka, Jiřího Vondráčka, Pavlínu Štorkovoua další.

Atraktivníje také nabídka sedmi koncertů, na nichž se představí významní sólisté i hudební seskupení.  Předplatné Čtyřlístek, které je určeno nejmenším divákům a jejich doprovodu, nabídne čtyři víkendová představení. „Ve Čtyřlístku nám odrůstají první diváci, takže se uvolňují i hezká místa v předních řadách,“ upozornila ředitelka divadla s tím, že děti a jejich rodiče se mohou těšit na divadelní ztvárnění Opice Žofky, Zlatovlásky, Špalíčku pohádek a tradičně také na Michala Nesvadbu.

Pokračuje také úspěšné abonmá pro příznivce scénického čteníLiStOVáNí, které v sedmi pořadech zprostředkuje sedm bestsellerů našich i světových literárních tvůrců. Pořady Lukáše Hejlíka se konají v komorním prostoru na jevišti za oponou.

Programová brožura na sezónu 2017–2018 tradičně zmiňuje také podzimní divadelní přehlídku Aplaus, kterou prostějovské divadlo pořádá ve spolupráci s marketingovou společností TK PLUS podesáté a naposledy.

Z akcí, které se konají mimo předplatné, upozorňuje programová brožura na listopadovýexkluzívní koncert k 110. výročí otevření Národního domu, na kterém vystoupí světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená s MelodyMakers Ondřeje Havelky.  Prostějovské divadlo připravilo k výročí také den otevřených dveří, který ozdobí dvě pantomimická představení Radima Vizváryho, čerstvého držitele Ceny Thálie.

„Navazujeme také na loňskou úspěšnou novinku, kterou byl TROJÁK, tedy balíček tří zábavných představení. Troják začneme prodávat v období před Vánocemi,“ sdělila ředitelka divadla a prozradila, že jsou připravena představení s Miroslavem Donutilem, Jiřím Langmajerem, Evou Holubovou, Bohumilem Kleplem a dalšími.

(eze)

 

Hvězda operního nebe Magdalena Kožená zazpívá Národnímu domu jazz

Světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená vystoupí společně s Melody Makers Ondřeje Havelky na koncertě, který 30. listopadu 2017 v 19 hodin pořádá Městské divadlo v Prostějově u příležitosti 110. výročí otevření Národního domu.

„Jsme velmi potěšeni, že se nám k významnému výročí Kotěrova Národního domu podařilo získat program s tak hvězdným hostem,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková s tím, že Magdalena Kožená je pravidelným hostem předních světových operních i koncertních podií. Její recitály zazněly v Londýně, Paříži, Bruselu, Berlíně, Amsterdamu, Vídni, Hamburgu, Lisabonu, Praze, Kodani, Tokiu, San Francisku či newyorských Alice Tully Hall a Carnegie Hall. Koncertovala také v Mnichově, Salcburku, Lucernu, na festivalech v Baden-Badenu, Schwarzenberg Schubertiade, v Aldeburghu, Edinburghu ad. Je rovněž vyhledávanou operní pěvkyní, které aplaudují přední operní domy celého světa, newyorskou Metropolitní operu či londýnskou Covent Garden nevyjímaje.

 „Dostala jsem v rámci svých rezidencí volnou ruku a mohla si zvolit umělce, s nimiž budu vystupovat, a vybrat hudbu, kterou publiku nabídneme,“ vysvětlila mezzosopranistka Magdalena Kožená, jak se zrodil v její kariéře naprosto výjimečný projekt, při němž bude zpívat jazz 20. a 30. let. Společně s Ondřejem Havelkou a jeho špičkovým swingovým bandem Melody Makers se představí v programu složeném z písní Colea Alberta Portera v aranžmá virtuózního trumpetisty Juraje Bartoše.

 „Povzbudilo mě, když jsem slyšela, že zpěvačka Frederica von Stade, kterou obzvlášť obdivuji, nahrává album se skladbami Colea Portera; zpívá jeho písně stejným způsobem jako klasiku, což mi připadá jako příjemný přístup. Takže se nebudu pokoušet znít jako jazzová zpěvačka; místo toho bych ráda ty písně zazpívala prostě tak, jak normálně zpívám. Samozřejmě s každým novým stylem je třeba se něco naučit. S bandem pracuji například na swingových rytmech, jak jsou zapsány v taktech. Hlavní myšlenkou je ale představit tuto hudbu tak, jak ji cítím já,“ nastínila Magdalena Kožená svou motivaci k originálnímu koncertu.

„Melody Makers mají v Prostějově početné příznivce, kteří se nedočkavě ptají po každém dalším koncertu. Věřím, že i pro ně bude toto neobvyklé hudební spojení výjimečným a nezapomenutelným zážitkem,“ prohlásila ředitelka Jana Maršálková.

Vstupenky na listopadový slavnostní koncert bude divadelní pokladna prodávat od 14. srpna.

(eze)