1. ročník

Pátek 8. října 2021 v 19 hodin

Dan McCormick: HOUSLE

Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit. Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů.

Hrají: Milan Hein, Jiří Langmajer, Pavel Liška

Režie: Ladislav Smoček

DIVADLO UNGELT PRAHA

120 minut

prodej vstupenek od 27. září 2021

300 Kč/ 150 Kč pro všechny abonenty

 

Pátek 15. října 2021 v 19 hodin

Carlo Goldoni: SLUHA DVOU PÁNŮ

„Skoro bleší cirkus“

V Benátkách se v rodině Bisognosi schyluje k svatbě. Oboustranně výhodné zásnuby Pantalonovy dcery Clarice a syna doktora Lombardiho Silvia však svým příjezdem nečekaně překazí muž, kterému Pantalone Clarici zaslíbil dřív a který přišel vznést svůj nárok, ačkoli by měl být nade vší pochybnost mrtvý. Do toho se ve stejném hostinci ubytuje Florindo Aretusi, který onoho Turiňana zabil, a je na útěku. A oba mají jednoho sluhu, který se právě rozhodl, že sloužit dvěma pánům najednou prostě dokáže. Jestli se mu to podaří a jestli je možné dodržet jedno slovo dané dvěma mužům se přesvědčíte ve hře plné záměn a nedorozumění, vtipných situačních kotrmelců a „lazzi“. Oblíbená a známá komedie slavného italského dramatika vychází z tradičních námětů a masek komedie dell´arte, které zároveň reformuje ve smyslu pravdivosti a nadčasovosti, takže vás možná překvapí, jak je aktuální i dnes. 

Hrají:  Vendula Nováková, Vojtěch Lipina/Jan Ťoupalík, Roman Vencl, Lukáš Červenka, Jaroslav Krejčí, Lenka Kočišová/Daniela Klevetová, Vladimíra Včelná ad.

Režie: Nikolaj Pavlov Penev

MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

170 minut

prodej vstupenek od 27. září 2021

300 Kč/ 150 Kč pro všechny abonenty

 

Pondělí 11. října 2021 v 19 hodin

Arthur Miller: SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO

Nejslavnější drama Arthura Millera. Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který se probouzí z třpytivého snu do nemilosrdného rána reality. Snu o úspěchu, popularitě, ocenění, naplnění, rodině jako z reklamy na životní pojištění. Ale Willy Lohman je jenom obchodní cestující za volantem otřískaného auta. V rozpadajícím se domě s hypotékou a ledničkou na splátky. Kde skončí jeho jízda čím dál složitějším světem? Komu by ještě prodal vlastní důstojnost? Na sklonku života zjišťuje, že dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý…

Hrají: Miroslav Donutil, Zuzana Kronerová, Viktor Dvořák, Martin Donutil, Jiří Štrébl, Aleš Bílík, Michael Vykus, Milan Kačmarčík, Evellyn Pacoláková ad.

Režie: Michal Dočekal

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ

170 minut

prodej vstupenek od 27. září 2021

300 Kč/ 150 Kč pro všechny abonenty