Divadelní přehlídka

APLAUS 2024 – XVII. ročník

žádné události v kalendáři v tomto čase

  • MORAVSKÉ DIVADLO OLOMOUC

Joe DiPietro: DOKUD NÁS LEŽ NEROZDĚLÍ

Inteligentní a brilantně napsaná konverzační komedie. Bill je vcelku obyčejný třicátník, který má hodnou manželku, nedávno narozenou dceru, starostlivé rodiče, novou milenku a pěkně hloupý nápad. Chystá se totiž veřejně přiznat svůj milostný poměr a vyplout tak z klidného manželského přístavu do rozbouřených vod nového mileneckého vztahu. Naštěstí je tu Billova maminka Alice, která vše zjistí jako první a rozhodne se podstoupit nesnadnou, avšak typicky maminkovskou misi, jejímž cílem je náprava zlobivého synáčka a záchrana, již ne právě stabilního, rodinného krbu.

Hrají: Petr Vaněk, Naděžda Chroboková-Tomicová, Jaroslav Krejčí, Natálie Tichánková

Režie: Roman Vencl

  • AGENTURA HARLEKÝN

Éric Assous: MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ

Komedie. Séverinu opustil manžel Jean Pierre před dvaceti lety. Opuštěná a na mizině si založila vlastní vydavatelství, které teď prosperuje. Jednoho dne se tento kdysi světácký ex-manžel objeví před jejími dveřmi, avšak už to není ten arogantní a cynický obchodník, ale zruinovaný muž bez střechy nad hlavou. Jean Pierre přišel, aby se omluvil, a jako nezaměstnaný se vlastně zeptal i na práci. Séverine se rozhodne dát mu šanci a nabídne mu místo údržbáře. Jean Pierre tak musí překonat svou hrdost, obléct si pracovní uniformu, vzít kartáč a kbelík a přijmout ponížení. Séverine s ním totiž zachází jako s onucí. Ale Jean Pierre není typ, který by se tak rychle poddal.

Hrají: Petr Nárožný, Veronika Freimanová, Zuzana Žáková/Anna Kotlíková/Karolína Vágnerová, Robert Hájek/Martin Zahálka ml., Antonín Procházka/Vasil Fridrich, Lucie Zedníčková/Štěpánka Křesťanová

Režie: Antonín Procházka