HaDivadlo navázalo na hnutí studiových divadel ze 70. let minulého století. Vyhraněnou poetikou patřilo k nejpozoruhodnějším českým scénám 70. a 80. let. Zatímco divadelní zájezdy ve velkých městech se setkávaly s mimořádným ohlasem publika i divadelních odborníků, v rodném Prostějově byl ohlas tohoto ansámblu poněkud problematický. Po deseti letech HaDivadlo Prostějov opustilo a stalo se jednou z předních brněnských scén. Divadlo vzniklo v roce 1974 právě v Prostějově. U jeho zrodu stál režisér Svatopluk Vála a dramaturg Josef Kovalčuk, další významnou postavou, která ovlivnila tvář souboru, byl tehdy Arnošt Goldflam.

 

pátek 15. listopadu 2019/19 hodin/jeviště za oponou/pro veřejnost

Kateřina Tučková a Marián Amsler: VYHNÁNÍ GERTY SCHNIRCH

„Máme to uzavřené, historie už to zpracovala, tak pročpak se k tomu vracet?“

Příběh o lidském osudu zlomeném dějinami, o vině Čechů a Němců, o tom, zda je možno odpustit a porozumět, je dramatizací úspěšného románu současné české prozaičky Kateřiny Tučkové. Vychází z historických událostí, nedílně spojených s minulostí města Brna. Konkrétně zobrazuje tzv. „brněnský pochod smrti“ a osudy jeho účastnice, Gerty Schnirch, pocházející z německo-české rodiny.

Cena Divadelních novin 2015 v kategorii Činoherní divadlo.
Sara Venclovská – nominace na Cenu Divadelních novin 2015 za herecký výkon

Hrají: Marie Andělová/Agáta Kryštůfková/Sara Venclovská, Jan Lepšík, Gabriela Štefanová, Zbyšek Humpolec, Marie Ludvíková

Režie: Marián Amsler

VYPRODÁNO

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ BOBA PACHOLÍKA

z divadelních prostějovských inscenací HaDivadla uvedených v Městském divadle v Prostějově.