Komentované prohlídky secesního Národního domu Jana Kotěry – národní kulturní památky.

Městské divadlo v Prostějově v souladu se ZL, čl. III., odst. 3., nabízí komentované prohlídky secesní památky zaměřené na historii a architekturu. Prohlídky jsou realizovány při příležitosti hodových slavností, Noci divadel, Dnů architektury, Dnů evropského dědictví, Dnů průvodců anebo jako součást prohlídkových okruhů, které turistům nabízí Statutární město Prostějov. Někdy v rámci těchto akcí hledáme i jiné formy, např. volné prohlídky, site specific nebo zážitkové prohlídky pro děti. Termíny jsou uváděny na propagačních materiálech divadla, na webových stránkách divadla i města Prostějova, na sociálních sítích.

Městské divadlo nabízí také prohlídky pro skupiny turistů, skupiny studentů středních i vysokých škol a další zájemce, které se mohou realizovat jen po předchozí domluvě s ohledem na divadelní a spolkový provoz Městského divadla. Prohlídky provádějí pracovníci Městského divadla, trvají 60 minut.

Od 1. 4. 2022 jsou tyto komentované prohlídky, které jsou poptávány objednatelem na čas dle individuální domluvy, symbolicky zpoplatněny.

Vstupné komentovaných prohlídek:
děti do 6 let

organizované skupiny žáků a studentů s pedagogickým doprovodemturisté
zdarma 30 Kč50 Kč